Tagged: gra

gra

Czym trudnią się komputerowcy?

Informatycy to w większości wypadków ludzie po specjalnych informatycznych uczelniach, jakie kończy się na politechnikach.
Jednakże tak naprawdę sam praca dyplomowa magistra z informatyki nie robi jeszcze nikogo prawdziwym profesjonalistą.

Współczesne nowinki technologiczne zaskakują

Gołym okiem widać, że nasz współczesny świat rozwija się w niewiarygodnym tempie. Właściwie każdego tygodnia dowiadujemy się o opracowaniu zupełnie nowych rozwiązań, na stałe zmieniających codzienne życie przeciętnego człowieka.
gadżety

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Część osób ma spory problem z nadążeniem za pojawiającymi się zmianami, co nie jest takie dziwne, jeśli weźmie się pod uwagę imponujące tempo rozwoju przede wszystkim szeroko rozumianej technologii komputerowej. To właśnie ona zrewolucjonizowała nasze życie już kilkadziesiąt lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze maszyny posiadające ogromną moc obliczeniową. Komputery są niezmiennie używane do niezliczonych procesów zachodzących na wszystkich płaszczyznach życia człowieka. Obecnie, każda firma posiada komputery dla swoich pracowników (przede wszystkim biurowych, ale nie tylko). Ponadto, zdecydowana większość osób dorosłych posiada swój komputer osobisty wykorzystywany w niezliczonych sytuacjach.

Najbardziej popularne rodzaje gier i ich wyznaczniki

Potrzeba rozrywki u człowieka znana jest w zasadzie od najdawniejszych czasów. Można stwierdzić, że na rozrywkę człowiek wykorzystuje całkiem sporą część własnego życia. Do tego z kolei od bardzo dawna wykorzystywane były różne narzędzia i przedmioty. Największą wiedzę na ten temat mają dzieci, których zabawki w znaczny sposób zmieniły się na przestrzeni wieków, lecz stale są nieodzowną częścią ich codziennego życia. Niektóre z gier stworzonych z początku dla dzieci są chętnie rozgrywane również przez osoby dorosłe. Występują również takie gry, które posiadają swoje dziecięce i „dorosłe” wersje – należą tu przykładowo gry z wykorzystaniem kart. W czasie, gdy dzieci mają karty z bohaterami bajek, starci mogą grać chociażby w pokera, nierzadko również na gotówkę. Zupełnie osobną grupę tworzą gry komputerowe, które na tle gier tradycyjnych są jeszcze bardzo nową formą rozrywki.

Jak ciekawie i miło spędzać wolne chwile z rodziną czyli jakie są zalety gier planszowych.

Ludzie od wieków potrzebowali chwili rozrywki i odpoczynku, jest to tak samo potrzebne jak woda, jedzenie czy powietrze. Dzisiaj najczęściej rozrywka będzie się kojarzyć z godzinami spędzonymi przed telewizorem albo komputerem, i rzeczywiście sporo ludzi w taki sposób spędza wolne chwile. Jeżeli nawet wypoczywają z rodziną, to każdy z osobna patrzy się w ekran, niewiele jest w tym wspólnej zabawy i spędzania razem czasu. Na szczęście jednak nadal wielu ludzi chętnie spędza wspólne chwile rzeczywiście razem, a bardzo dobrym na to będą gry planszowe.