I wszystko jasne!

Designerskie, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. Jedne oczarowują swym blaskiem, inne dyskretnie filtrują światło. Zimą spędzamy z nimi sporo godzin, towarzystwo musi więc być nienaganne.

Cóż, z lampami w mieszkaniu jest jak z grą w kasynie. Można dużo wygrać albo dużo stracić. Prawidłowo dobrane światło zdziała cuda, nietrafione nie zachwyci.

Lampy w stylu glamour, czarne

Autor: Nowodvorski Lighting
Źródło: Nowodvorski Lighting

To przecież światło wyciąga nas z zimowej depresji. Gdy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety i lampki są namiastką światła słonecznego.
Podstawowa zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Ale nie oznacza to, że zaświecamy w domu wszystkie światła! Wręcz przeciwnie, klimat budujemy zależnie od potrzeb – inny na rodzinny obiad, inny na spotkanie z przyjaciółmi.
Co powinno zwrócić naszą uwagę? Najważniejsze są materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci proponują interesujące modele z drewna i forniru. Wszystkie formy dozwolone, lampy przypominają psy, sople, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. – Młode osoby wybierają awangardowe pęki żarówek i sztuczne tworzywa.
Przeważnie działamy standardowo: wybieramy jeden konkretny akcent, jakim są żyrandole (sprawdź propozycję) do salonu. Jednak gdzie zostało oznajmione, że ma zawisnąć pośrodku sufitu? Może przecież przyjąć ciekawszą formę i stanąć na długiej nodze albo mieć ramię jak portowy żuraw. Na przykład w jadalni. To takie pomieszczenie w którym w którym przydaje się górne oświetlenie, ale i poboczne sprawdza się znakomicie.

Odpowiednie lampy kuchenne nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce pracy. Możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem w kuchni. Ciekawym pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach wbitych w różnych miejscach sufitu. Jakże funkcjonalne rozwiązanie!
W internecie prowadzi swą działalność wiele sklepów z oświetleniem (oświetlenie do domu), które świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.
Zatem nie dopasowujmy lamp do koloru fugi na podłodze, ponieważ to jak mieszkamy, jest wyrazem naszego stylu i charakteru.

You may also like...