Idealne wesele to w pierwszej kolejności dobrze zorganizowane wesele

Organizacja wesela to duże wyzwanie i duża odpowiedzialność, by wszystko odbyło tak jak należy i każdy uczestnik mógł być zadowolony. Ważne jest rozważne rozplanowanie sobie działań, jakie trzeba będzie krok po kroku zrealizować.

Para młoda po ślubie

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek należy zacząć od spraw takich jak zamówienie sali i zespołu weselnego. Sale weselne są na bieżąco zajęte i wymagają niekiedy nawet dużo wcześniejszej rezerwacji. Oczywiście jest tak zwłaszcza w przypadku, kiedy planujemy przyjęcie na sporą ilość osób. Jeśli planujemy przygotować przyjęcie na 50 osób nie powinniśmy mieć z salą większego kłopotu, jednak gdy będzie to już 400 osób – znalezienie sali to już większe wyzwanie. Stąd też trzeba mieć to na uwadze w pierwszym rzędzie. Tym bardziej gdy chcemy zagwarantować gościom catering na jak najwyższym poziomie i fachową obsługę podczas zabawy.


Tak samo jest z zespołem weselnym. Oczywiście dziś typowa orkiestra weselna zastępowana jest przez niewielkie 3-5 osobowe zespoły, a nierzadko również przez DJ-a który może w zasadzie puścić każdą, dowolną muzykę jaką lubimy. Jeżeli jednak nastawiamy się na bardziej standardowe wesela, znalezienie dobrego zespołu, który profesjonalnie i z impetem zagra na naszym weselu może nie być takie łatwe. Musimy poświęcić czas na posłuchanie na żywo jak gra zespół i porównanie ze sobą co najmniej kilku zespołów. Zespoły jednakże są, podobnie jak sale weselne, stale oblegane, stąd też poszukaniem dobrej ekipy także musimy zająć się na początek.

Ślub, toast

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W dalszym rzędzie powinniśmy zająć się kwestiami takimi jak zaproszenia dla gości i organizacja ślubu w kościele czy też w USC. Zaproszenia powinno się przygotować i rozesłać nie później niż na 30 dni przed planowanym przyjęciem. Na dodatek trzeba brać pod uwagę odpowiednią dekorację – tyczy się to nie tylko sali, ale również auta, którym nowożeńcy pojadą do ślubu.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie Cenny wynajmu, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Auto do ślubu powinniśmy zamówić również przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy wypożyczamy samochód i to luksusowy.

Istotną sprawą jest rzecz jasna także strój nowożeńców. Wymarzoną suknię można kupić albo zlecić jej uszycie. Podobnie prawa wygląda z garniturem. Ważne by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, tym bardziej, że mogą być potrzebne jakieś przeróbki.

You may also like...