Ile czasu potrzeba na uszycie kostiumu?

Bycie artystą teatralnym to nielekki kawał chleba. Każdy, kto chociaż przez moment miał do czynienia z owym zawodem, zdaje sobie sprawę iż wymaga on wiele od człowieka. Głównie czasu, krocie czasu, który trzeba poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast poza sceną jest jeszcze więcej pracy. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za wszystkimi artystami teatralnymi stoi ogromna ilość statystów, jacy dbają o dobrą prezencję artystów. Makijażyści troszczą się o to żeby twarz się nie błyszczała, albo mają więcej roboty, gdy artysta gra rolę, jaka wymaga czasochłonnej charakteryzacji. Czasami właściwa charakteryzacja trwa pół dnia. Sami zdajecie sobie sprawę, iż to wiele wymagająca od aktora i od makijażystów praca. Ale najbardziej czasochłonne jest szycie ubrań, w jakie czasami zaangażowanych jest dwustu ludzi. Uszycie jednego stroju może trwać parę tygodni. Niektóre kostiumy wymagają sprowadzenia egzotycznych materiałów, jak przykładowo skór albo aksamitów. By się przekonać ile trwa produkcja całego kostiumu uznałem, że zlecę szycie – szczegóły na przebrania Gandalfa. Okazało się, że koszt uszycia takowego stroju będzie kosztować gigantyczną kwotę dwóch tysięcy złotych. Jak możecie zauważyć wyszywanie kostiumów dla artystów teatralnych wymaga od pracownika bardzo wiele. Po pierwsze precyzji, ponieważ ilości materiałów są skończone, toteż profesjonalista nie ma możliwości się pomylić. Niektóre stroje wymagają połączenia na przykład twardej skóry z lnem który jest także ciężki w obróbce. Wtedy do pracy przystępuje nawet sześciu pracowników, jacy wpierw zmiękczają skórę, aby potem grubą igłą do szycia połączyć przy pomocy żyłki wędkarskiej dwa materiały. Nie dosyć, iż zawód artysty teatralnego jest trudny to za nim stoi wielu innych pracowników, jacy dbają o jego właściwy wygląd w czasie spektaklu.

Nic zaskakującego teraz, iż bilety na nowe spektakle są drogie, kiedy już to wszystko wiemy. To co widać na deskach teatru to tylko czubek góry lodowej.

You may also like...