Ile zębów powinien posiadać przeciętna osoba?

Natura wyposażyła człowieka w 32 zęby, ponieważ aż taka ilość jest niezbędna do prawidłowego żucia. Niestety z upływem czasu szczęka ulega pomniejszaniu, z tego też powodu w im starszym wieku jesteśmy, tym bardziej znaczące mamy problemy.
Pojawiają się straty uzębienia czy też mankamenty szczęki.

kot

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie od dawna technologia dentystyczna jest w stanie stosować implanty zębów, które są niejako zamiennikami naszych naturalnych. Obecnie stosowane są dwa typy implantów.

Masz wielki kłopot z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością skutecznie pomoże Ci ta strona www.

Pierwszy, stosowany od kilku dziesiątek lat to implant tytanowy. Jest on w kształcie walca o dosyć porowatej płaszczyźnie. Do tego jego Kolor jest srebrnoszary, zatem nie może wyglądać on zbyt estetycznie. Posiada on jednak tę zaletę, że stosunkowo prawidłowo integruje się z tkanką kostną, co jest to niezwykle istotne. Ich kolejnym mankamentem jest to, że z biegiem czasu posiadają one tendencję do obniżania linii dziąseł. W rezultacie tego typu implanty robią się bardziej uwidocznione dla otoczenia.

implanty łomża

Autor: Ken Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony stosowane są także implanty cyrkonowe, które wyglądają znacznie bardziej estetycznie. Ich kolor bardzo przypomina normalną tkankę zębową, a ich kolejną mocną stroną jest to, że cechują się one bardzo dużą biozgodnością, więc prędko łączą się ze szczęką. Są one bardzo wytrzymałe na niskie temperatury czy też na korodowanie. Jeśli ciekawią Cię takie implanty Łomża jest miastem, w którym funkcjonuje bardzo profesjonalny gabinet stomatologiczny.

Miej na uwadze, że na pierwszej wizycie ma miejsce tylko niezobowiązująca rozmowa wstępna, na której dentysta oceni dostępne opcje.

Jeśli stworzony tu wpis wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do wpisu (www.poldannet.pl/pl/page/siatki-asekuracyjne-zabezpieczajace.html), gdzie wyszukasz więcej treści.

To, jakie wszczepy mogłyby zostać wszczepione jest zależne od danego pacjenta oraz istniejących u niego warunków kostnych.

You may also like...