Jak bezpiecznie przyjmować leki?

Wszelki farmaceutyk obojętnie na postać i sposób jego zażywania może wyzwalać skutki uboczne. W związku z tym tak ważne jest, aby farmaceutyki stosować według szczegółowych zaleceń specjalisty. Ważny jest również sam sposób zażywania lekarstwa, dlatego,że od niego będzie zależała skuteczność całej kuracji.

ubrania - płótno

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - obrazek

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy przyjmowany jest dla przykładu rutinoscorbin czy antybiotyk w postaci pigułki, farmaceutyk powinien być popijany wodą. Przed rozpoczęciem leczenia trzeba zapoznać się z ulotką dołączoną do pudełka. Wiele leków musi być stosowana na czczo, a to oznacza, że wymierzona ilość musi być zażyta 12 godzin po jedzeniu. lekarstwa w pigułkach, kapsułkach przykładowo opokan, rutinoscorbin czy maści np. tormentiol (Ceneo) czy alantan nie powinny być brane w różnych ilościach niż te zalecone przez specjalistę, ponieważ powiększenie ilości może doprowadzić do niechcianych skutków, a redukcja może powodować nieefektywne oddziaływanie. W trakcie wizyty specjalista powinien uzgodnić kolejność przyjmowania lekarstw, a jeśli chodzi o maści przykładowo alantan czy tormentiol to istotne są wskazania co do ich właściwego nanoszenia.

Opokan, rutinoscorbin czy inne tabletki nie powinny być gryzione, ponieważ pokryte są specjalistyczną osłonką, której celem jest ochrona żołądka. Pacjent powinien zwracać szczególną uwagę na właściwe łączenie leków, ponieważ niektóre lekarstwa nie działają z innymi farmaceutykami, łączą się wzajemnie i przewód pokarmowy ich nie wchłania. Przy kuracji antybiotykami ważne jest przyjmowanie witamin, które będą blokadą dla bakterii.

Równie interesujący artykuł przeczytasz pod adresem (http://suknie-slubne.warszawa.pl/kolekcje-slubne/) – przekonasz się, że jest niezwykle wciągający, zatem przeczytaj go.

Specjaliści zalecają zbiory witamin. Przed użyciem leku pacjent powinien odczytać termin przydatności konkretnej partii leku. To, że lek jest przeterminowany sugerować może inny kolor, zmiana konsystencji czy woń. Większość leków po otworzeniu należy wyrzucić po upływie dwóch tygodni. Nigdy nie można zażywać lekarstw pozostałych po dawnej kuracji. Efektywność farmaceutyków zapewnia także właściwy termin ich przyjęcia dla przykładu opokan powinien być brany zaraz po pojawieniu się bólu –

You may also like...