Jak być twórcą malarzem?

Ktoś, kto chciałby malować, a nie wie nic o artystycznych technikach, czasami najzwyczajniej krępuje się spytać w sklepie dla zawodowców. Od czego zacząć? Jakich użyć materiałów?

W punkcie oferującym artykuły plastyczne znajdziemy z pewnością akwarele. To popularna technika jaka polega na nakładaniu najczęściej na absorbujący, chropawy, jasny papier przejrzystej czy też półprzezroczystej warstwy (tak zwany laserunek) farby (zobacz farby do renowacji mebli) rozpuszczonej za pomocą wody. W gamie nie ma odcienia białego. Światła uzyskuje się poprzez pozostawienie niezamalowanego obszaru , natomiast kolory możemy rozjaśniać przy pomocy wody. Akwarele pozwalają na tworzenie subtelnych, świetlistych obrazków, bez wyraźnych konturów, z delikatnym rozmyciem kształtów. Drugą techniką jest malowanie farbami olejnymi. Jest ona uważana za najszlachetniejszą technika .zobacz ofertę – (strona)Polega na pokryciu należycie przygotowanego podobrazia (najczęściej płótna bądź deski) powłoką olejnej farby. Tłuste w konsystencji oleje nie mieszają się w wodzie, są dosyć świetliste oraz długo wysychają, nawet parę miesięcy. Zachowują ślady pędzla czy też szpachli.
artykuły plastyczne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Akryl to dająca wiele możliwości technika, która kojarzy cechy techniki akwarelowej oraz olejnej. Rozpuszczalne w wodzie farby akrylowe, w czasie pracy możesz obmywać wodą, po zaschnięciu stają się wodoodporne. Akrylowe obrazy mają głębokie Kolory i lekki połysk.

Walory: możliwy retusz; możliwe zachowanie pociągnięć pędzla bądź szpachli; dobre do impastów (nakładanie wypukłej powłoki farbki); tańsze od olejnych farbek, prędko wysychają; trwałe, sprężyste, odporne na starzenie, nie kruszeją; pędzelki tuż po skończonej pracy nie wymagają czyszczenia za pomocą rozpuszczalnika.

You may also like...