Jak dbać o stan skóry i włosów w czasie zimy? Jakie produkty okazują się niezastąpione?

Troska o swój wygląd jest wyjątkowa ważne dla pań. Dobry strój jak i kosmetyki pomagają osiągnąć pożądany efekt. Niestety w sezonie zimowym, za sprawą trudnej aury na dworze, dbanie o wygląd jest utrudnione, ale też szczególnie ważne. Jeśli mowa o codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów, najczęściej właśnie w tym okresie potrzeba wzmożonej atencji. Jakie specyfiki stosować w tak ciężkim dla naszego ciała czasie? Jakie kosmetyki szczególnie się wtedy sprawdzają

zabiegi pielęgnacyjne

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezatroszczmy się o włosy. Zimą są one narażone na zmiany temperatury. Na zanieczyszczenia związane często z dużym smogiem w mieście, ale również na uszkodzenia mechaniczne za sprawą noszenia czapek czy innych nakryć głowy. Seria Loreal professional pozwoli nam zadbać o kondycje włosów. Szampony, odżywki jak i farby koloryzacyjne w tej serii są specyfikami wysokiej jakości.

Interesuje Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to poznaj ten użyteczny wpis (http://www.innerharmony.pl/produkt/organiczny-koci-pazur-ekstrakt-w-kroplach/). Znajdziesz w nim informacje, które będą dla Ciebie zajmujące.

Niektóre z nich do wypróbowania tyko w dobrych salonach fryzjerskich, lecz sporo z takich kosmetyków możemy z powodzeniem kupić w drogeriach. Warto wybrać coś odpowiedniego dla naszego rodzaju włosów, żeby odbudować je trochę oraz nadać im siły w takim zimowym okresie, gdy bardziej narażone są na osłabienie. Sprawdź więcej: balsamy do ust firmy carmex.

Jeżeli chodzi o takie newralgiczne miejsca, to na pewno usta są jednym z takich obszarów. Szczególnie zimą narzekamy na spierzchnięte oraz pękające wargi. Nie jest to wcale dziwne, gdyż w niskiej temperaturze, gdy często bezwiednie zdarza nam się oblizywać wargi, to w zetknięciu z zimnym powietrzem są one bardziej narażone na pękanie. Dlatego w zimie należy częściej je nawilżać. Świetne wtedy będą balsamy do ust Carmex. Są do wyboru różne zapachy dostępne w tubkach, słoiczkach albo w sztyfcie. Co ważne są one ultranawilżające oraz mają filtr SPF, jaki chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zimą często zdarza się mroźna pogoda, gdy to niebo jest bezchmurne, a słońce silnie świeci. Tym bardziej wtedy przyda się taka ochrona. Czytaj dalej: .

Zimowa pielęgnacja

Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o dbanie o skórę w tym czasie ogromnie ważne jest nawilżanie. Pamiętajmy o tej dodatkowej ochronie naszej skóry obok ciepłych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się świetnie. Ostatnio bardzo popularny stał się olej kokosowy, jaki możemy stosować przykładowo na noc po kąpieli. Świetnie też sprawdzi się zwykła oliwka. Wieczorem dobrze jest używać właśnie tych bardzo tłustych specyfików. Natomiast rano dobre będą lżejsze, różne balsamy do ciała, które doskonale zabezpieczą skórę, a do tego nie poplamią naszych ubrań.

You may also like...