Jak dobrać odpowiednie obuwie? Miej na uwadze, że takie obuwie powinno być jak najbardziej wygodne i dobrane do Twoich nóg

Faktem jest, że goniąc za modą robimy często dziwne rzeczy. W taki sposób na przykład fundujemy swoim stopom bardzo nieprzyjemne tortury. O czym mowa?

kliknij i czytaj

Autor: David Rizzico
Źródło: http://www.flickr.com
Decydujemy się na buty na wysokich obcasach, w których na pewno nie będziemy czuć się wygodnie. Ale to nie wszystko. Tu nie chodzi jedynie o nasza swobodę, ponieważ pojawiają się też sprawy bardziej istotne, czyli zdrowotne. Rezultatem więc noszenia niewygodnych butów mogą być przykładowo haluksy. Jednocześnie schorzenia stóp posiadają właściwe przełożenie na nasz humor, między innymi na stan kręgosłupa. Jak więc dopasować dobre buty?

Kupując obuwie nie zapomnij, by nie kierować się tylko modą. Najważniejsze, żeby obuwie były modne i dobrane zgodnie z przeznaczeniem, równocześnie powinny być właściwe jakości jak przykładowo rock pillars. Interesujące jest to że, wybieranie butów dla dzieci i starszych to zupełnie odmienna sprawa. Stopa stale się zmienia, zaś obuwie i styl życia mają na to duży wpływ. Dobrym obuwiem możemy profilować stopę, ale w identycznym sensie możemy zauważyć zapowiedź deformacji lub odmiennych problemów.

Jeśli więc są możliwe tego rodzaju problemy to mamy szansę ograniczyć ich działanie na przykład przez wybranie odpowiedniego obuwia – oferta butów rock pillars. Obuwie powinny być dopasowane tak, żeby umożliwić komfortowe ruszanie palcami i żeby do wnętrza dochodziło powietrze. Regułą jest to, że dobrych butów nie czuć na stopach. Jednocześnie powinny chronić przed urazami czy zmarznięciem, kiedy zrobi się chłodno. Inne elementy muszą być wyjątkowo dobrze spreparowane, na przykład wyściółka powinna wchłonąć wilgoć, co zapewni stopie przewiew. Ważna jest także podeszwa z giętkiego tworzywa, która właściwie minimalizuje wstrząsy.

obuwie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, wiele ludzi o tym nie pamięta, a buty są całkiem znaczące. To właściwie coś niezbędnego, coś co z reguły mamy na sobie i bez tego nie da się normalnie funkcjonować. Powinniśmy zawsze dobierać tego typu buty, które może nie będzie modne, ale przede wszystkim komfortowe. To gwarancja, że nasze nogi będą pod dobrą opieką, a samopoczucie jak najbardziej przyjemne.

You may also like...