Jak dobrze jest skontrolować czy dane przedsiębiorstwo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków? Dobrym sposobem jest skorzystanie z takich usług

Tajemniczym Klientem mógłby zostać każdy z nas. Najważniejsze to dokładnie oglądać dane miejsce, żeby obiektywnie ocenić sytuację, zapamiętać wiele rzeczy oraz wyciągać właściwe wnioski w trakcie pobytu w odwiedzanym miejscu.

Sklep z akcesoriami do kuchni

Autor: Dinner Series
Źródło: http://www.flickr.com
Ta metoda polega na zrobieniu ukrytej obserwacji jakości obsługi w poszczególnych placówkach handlowych. Mogą to być więc banki czy sklepiki, ale także salony albo miejsca sprzedaży. Dana osoba wciela się w rolę standardowego klienta firmy, podstawowym celem kontroli jest sprawdzenie rzeczywistego poziomu jakości obsługi. Znaczy to, że osoba przeprowadzająca badanie nie ujawnia własnej faktycznej roli. Tajemniczy klient, zwany jest także audytorem, po zakończeniu wizyty w danym miejscu, wypełnia specjalnie skonstruowany kwestionariusz, w którym powinien zapisać własne spostrzeżenia i wnioski. Przez to można dowiedzieć się, czy nawiedzona placówka pracuje prawidłowo oraz kompetentnie.

Zainteresował Cię nasz post oraz zawarte w nim watki? Następne informacje z serwisu oczekują na pod tym linkiem. Zachęcamy!

Takie badanie satysfakcji klientów ma spory wpływ na ocenę konkretnej marki, ponieważ w wypadku potknięć oraz niedociągnięć firma może starać się polepszyć usługi, przez co skorzystają odwiedzający. Do realizowania takiej polityki wykorzystywane są również inne badania marketingowe, ale jak jest to widoczne dziś – tajemniczy klient to technika bardzo dobra. Takie badanie realizowane jest wedle scenariusza, który określa co będzie poddane obserwacji w danym miejscu, a także w jaki sposób audytor (-> zobacz więcej) musi się zachowywać. Niezmierne ważnym elementem badania jest przeprowadzenie rozmowy sprzedażowej według dostarczonych wytycznych. Więcej na

Centrum handlowe

Autor: Prayitno/ more than 1.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com
Co będzie tematem rozmowy jest zależne od typu kontroli. Przed udaniem się na badanie audytor posiada materiały szkoleniowe, które są niezbędne do przeprowadzenia badania. Sprawdzana jest także jego wiedza na temat szczegółów audytu. Audytorzy są wytypowanymi do tego typu czynności z uwzględnieniem ich cech społeczno-demograficznych, w taki sposób by stanowili grupkę odpowiadającą wytycznym standardowego gościa danej firmy (szczegóły oferty). Takie osoby sprawdzające robią różnego rodzaju audyty w miejsce swojego zamieszkania. Są w stanie także realizować w innych miejscach, wedle indywidualnych preferencji.

You may also like...