Jak dużo procent wody mógłby wchłaniać tego typu surowiec jak polar?

Polar jest bardzo popularnym materiałem, który jest bardzo często wykorzystywany przy produkcji różnego rodzaju ubrań. Tworzone są z niego m.in. kurtki czy kamizelki.
Surowiec taki ma dużo zalet, które mają znaczący wpływ na jego popularność.

Jakie rolety do skórzanych mebli?

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Interesującą cechą jest hydrofobowość. Innymi słowy polar nie może wchłonąć więcej wody niż tylko 1 procent swojego ciężaru. Jest też bardzo elastyczny i znakomicie mógłby się dopasować do postury. Jest też materiałem bardzo wytrzymałym na zgniecenia, nie przechodzi zapachami i bardzo prędko schnie po wypraniu. Jako że ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, znakomicie nadaje się na ubrania wykorzystywane w chłodniejsze jesienne czy też zimowe dni. Dla przykładu bezrękawnik polarowy jest niezwykle praktyczny, gdyż nadaje się tak dla zmarzluchów, jak i chociażby wędkarzy. Przy kupnie tego typu kamizelki warto zwrócić uwagę na dany rodzaj materiału, ponieważ ma on różną gramaturę. Jeżeli szukasz naprawdę ciepłego bezrękawnika, dobierz tego typu, w którym zastosowany polar posiada gramaturę w przedziale 200-300 g/m2.
bezrękawnik polarowy

Autor: jean-louis Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas nabywania polarowego bezrękawnika, trzeba poza tym sprawdzić, jaką długość ma zastosowany tam zamek. Mogłoby się zdarzać, że będzie on zbyt krótki, więc kamizelkę trzeba będzie wkładać przez głowę. Istotny jest również ściągacz, który powinien zapobiegać podwijaniu się polaru. Niektóre kamizelki mają także zabezpieczenia w najbardziej podatnych na uszkodzenia miejscach.

Naturalnie bardzo praktyczne będą dodatkowe kieszonki czy ewentualnie kaptur, który ochrania naszą głowę przed jakimikolwiek stratami ciepła. Należy jednak wiedzieć, że jeśli chcemy uprać ubranie z polaru, musimy zamknąć wszystkie zamki oraz odwrócić np. bezrękawnik polarowy na drugą stronę.

You may also like...