Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie o pracę i na co dzień?

Ubrania także mężczyznom mogą sprawić zakłopotanie. Też chcą mieć swój własny styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i czucie się komfortowo w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak stresujące wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak zaliczającą się do bardzo często występujących na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią określone normy i warunki, jakie musi spełniać osoba kandydująca na daną posadę. Normy te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pytanie „co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić wielu osobom spędza sen z powiek. Istnieją jednak rozmaite źródła informacji, z których można dowiedzieć się dużo na ten temat. Co najważniejsze powinno się pamiętać, że na rozmowie kwalifikacyjnej najbardziej istotne są doświadczenia i zdolności ewentualnego pracownika, które musi on właściwie zaprezentować i uwydatnić. Niewątpliwie jednak nie może się to powieść w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia elementarnych warunków dotyczących wyglądu. W tej kwestii wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, więc należy tę sytuację odpowiednio wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo ważny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Analogicznie jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W części z nich dopuszczalne są na przykład krótki rękaw w koszuli. Wciąż jednak muszą to być koszule eleganckie, wyposażone w kołnierzyk. W większości dużych korporacji jednak wymagany jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Standardowym zestawem większej części mężczyzn na lato są szorty, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka rad, jak sprawić aby strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Rozpoznanie własnego typu budowy jest w zasadzie przepustką do powodzenia. Jeśli poznamy swoje atuty oraz wady, będziemy mogli skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeśli ciężko jest samemu rozpoznać swój rodzaj sylwetki, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego kumpla. A jeżeli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, można oddać się w ręce swojej ukochanej. W ostateczności, można skierować swe kroki do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ figury, ale dopasuje również właściwe kolory do naszej karnacji.

Typy sylwetek męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno typ A, jak i „jabłuszko”, czyli panowie z większym brzuszkiem. Oprócz tego, jest jeszcze „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u pań oraz „trójkąt”, czyli ideał, do którego dążą mężczyźni. Jest to figura bez mankamentów. Szerokie ramiona, wąskie biodra, zero odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni o takiej figurze mają najłatwiej. Mogą dowolnie eksperymentować z modą. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt szerokie ciuchy, które zakryją ich doskonałą figurę. Dla mężczyzn (Dla Mężczyzny Volcom – o przeróżnych figurach sklepy odzieżowe mają dużo ofert.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobiazgi jak etui na tablet (więcej zobaczysz na tej stronie: ) czy na telefon współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.

You may also like...