Jak kupić kurtkę zimową, która będzie świetnie chronić przed zimnem? Jakie kurtki można polecić?

Dobrej jakości oraz ciepłą kurtkę trzeba mieć w swojej garderobie, a już na pewno jest konieczna, kiedy często poruszamy się pieszo w zimie. Tym bardziej również dla osób, jakie codziennie są zmuszone pokonywać spore odległości. Kurtka, jak i właściwe buty to podstawa. I to bez względu na warunki pogodowe, jakie mogą być bardzo mylące. W zimie nawet jak mamy słońce to nie oznacza, iż jest ciepło, wręcz odwrotnie, a jak źle się ubierzemy, to do tego można złapać przeziębienie.

wejdź na stronę po więcej informacji

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Polecić można z pewnością klasyczne modele kurtek typu “parka”. Najlepszą rekomendacją powinien być fakt, że trafiły do naszych sklepów z magazynów wojskowych. Jeszcze wcześniej bardziej pierwotne wersje mieli Eskimosi. Jak więc widać są to ubrania bardzo wytrzymałe i solidne, dużo firm posiada je w swojej ofercie, jak kurtki zimowe Columbia. Chociaż współcześnie można spotkać świetne ale też gorsze wersje tych kurtek, to należy powiedzieć, że jest to świetny wybór, o którym na pewno warto pomyśleć, kiedy będziemy szukać kurtki zimowej.

Naturalne wypełnienie kurtki to puch albo pierze, może być również ich jedno i drugie. Puch to miękkie oraz malutkie ptasie pióra, cząsteczki te są niemal trójwymiarowe, co sprawia, iż tworzą wokół siebie barierę izolacyjną z powietrza. Pierze zaś to ptasie pióra razem z puchem, są bardziej ciężkie, do tego ich właściwości chroniące przed niską temperaturą są trochę niższe. Tak też lepszy jakościowo jest puch, z tego też względu jak kupujemy kurtkę należy poszukać jego oznaczenie -”down”. Pierze jest oznaczone jako “feathers”.

Jeżeli nie znajdziemy tego typu oznaczeń, a w sklepie nie będą pewni, jakiego typu to kurtka, to najprawdopodobniej wypełnieniem będzie pierze. Puch, jak i pierze mogą pochodzić z gęsi lub kaczki. Puch gęsi na pewno posiada lepsze możliwości izolacyjne, jest natomiast trudniej dostępny, a jednocześnie kosztuje więcej.

Częściej możemy się na niego natknąć, gdy kupujemy droższą odzież do uprawiania turystyki. Jednakże nic straconego, jeśli chcielibyśmy posiadać tego typu kurtkę, to można zakupić ją po atrakcyjnej cenie. Takie oferty najczęściej występują przy okazji otwarcia outletów. Takim przykładem może być the north face outlet, w jakim można odnaleźć najlepszej jakości artykuły za bardzo dobrą cenę – polecana strona www.

You may also like...