Jak kupić w prezencie piękny portfel, który będzie się dobrze sprawował przez długie lata?

Portfel to trafiony w dziesiątkę upominek dla mężczyzny, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na klasyczny, wykonany ze skóry i po prostu ładny. Pomyślmy przed zakupami, który kolor, wielkość i model będzie najbardziej odpowiadać komuś, komu go ofiarujemy i jaką sumę chcemy wydać na podarunek. Z taką wiedzą możemy wyprawić się na zakupy do dobrych sklepów z galanterią skórzaną.

warto zobaczyć

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, by koniecznie zwrócić uwagę na typ skóry, z której portfel jest zrobiony. Pomyślmy o tym, że będzie on trzymany w kieszeni dżinsów lub płaszcza, dlatego musi być raczej mały, lecz pakowny. Niestety, nie może to być model z delikatnej, cielęcej skóry. Ponieważ jest on na pewno narażony na uszkodzenia mechaniczne, bądźmy także pewni, że ma stosunkowo mocne przeszycia i wytrzymałą nitkę, jaka została wykorzystana do ich zszycia.

Koniecznie trzeba obejrzeć cały portfel bardzo uważnie, przyjrzeć się skórze, czy nie ulega deformacji, czy się nie marszczy oświetlenie (zobacz kliknij po szczegóły) nie przebarwia, czy nie przeciera się w załamaniach. Zwróćmy uwagę na zapięcia i zameczki – czy są sprawne, czy mają gładkie zakończenia, czy nie umieszczono ich w miejscach, w jakich są narażone na częste zaginanie lub haczenie. Spróbujmy ocenić również, jak pojemne są portfele męskie skórzane, jakie wybieramy. Przegródki na kasę to jedno, lecz obecnie każdy z nas jest posiadaczem kilku kart i wymagane jest, żeby chociaż te ważne się zmieściły. Następnie zdecydujmy się na jakiś kolor.

Czarne portfele Pierre Cardin to z pewnością świetny wybór, ale jeśli dość nieźle znamy kogoś, kogo chcemy uszczęśliwić i mamy pewność, że inny kolor również może się spodobać, postawmy na czekoladowy lub brązowy. Ceny sprawdzonych modeli, jak portfele Pierre Cardin z ostatniej linii, plasują się na poziomie trzech stów – polecamy.

Chociaż portfele męskie skórzane w sklepach internetowych mają bardzo atrakcyjne ceny, nie decydujmy się na ich zakup przez internet tylko ze względu na ich niższą cenę. Niestety, defekt nie będą dostrzegalne nawet na najlepszym zdjęciu w sieci. Ozdobnie opakowany, elegancki portfel męski z grosikiem na szczęście to podarek, jaki na pewno będzie gustowny. Dołóżmy wszelkich starań, aby wybrany przez nas egzemplarz pasował do osoby, której chcemy zrobić prezent.

You may also like...