Jak kupić właściwe obuwie męskie na różne okazję?

Wiele osób myśli, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej dla panów jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są znacznie łatwiejsze i że tak samo jest z obuwiem. O ile co do zasobu różnych rodzajów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można w tym miejscu przyznać rację, o tyle dopasowywanie obuwia do konkretnej okazji też w przypadku mężczyzn potrafi sprawić niemałe problemy.

Widać to szczególnie po skutkach niewłaściwego dopasowania obuwia, które całkiem często obserwuje się na ulicach miast w Polsce, ale również poza granicami. Nierzadko dotyczy to również kwestii niewłaściwego doboru spodni wizytowych, których za długie nogawki mają na butach nieeleganckie fałdy. Z kolei zbyt krótkie spodnie (jeansy skinny z wysokim stanem) pokazują męską skarpetkę, co jest właściwie przeciwieństwem elegancji. Podobnie kwestia wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, ponieważ dla większej części ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie jest większym problemem. Problemy pojawiają się przy wybieraniu modelu.

Inne na wesele przyjaciela, a inne na rozmowę o pracęW Polsce niestety u wielu osób nadal pokutuje przekonanie, że garnitur męski to jeden zestaw pasujący do wszystkich okazji. Niejednokrotnie obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

Tymczasem sprawa ta nie jest aż tak łatwa i potrzebuje głębszego przeanalizowania. Podobnie bowiem jak istnieje wiele możliwych kompletów odzieży męskiej na rozmaite okazje, tak do tych zestawów dopasowuje się różnorodne obuwie. Reguły etykiety w takich przypadkach przewidują, że im bardziej elegancka okazja, tym garnitur powinien być ciemniejszy, a dotyczy to również obuwia. Buty biznesowe występują w dużym wyborze, trzeba tylko starannie poszukać.

Odpowiedni model obuwia do garnituruSpecjalistyczne poradniki w zakresie tego, jak należy dobierać buty do eleganckiego mówią o tym, że obecnie nadal często można obserwować panów w obuwiu zupełnie niemodnym i niegustownym, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta proporcja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe powinno posiadać odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej klasyczny i najlepiej nie ekstrawagancki. Rzecz jasna należy również mieć na uwadze takie kwestie jak dokładne wyczyszczenie butów przed określoną uroczystością.

You may also like...