Jak modnie wyglądać w dzisiejszych czasach, gdzie ciężko czymś zaskoczyć? Czy jest na to sposób?

Od wielu powinności nie sposób uciec, są po prostu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Nie da się o nich nie pamiętać, gdyż będziemy definiowani w kategoriach ludzi aspołecznych, dzikusów i różnorodnej maści szaleńców. W tej materii nie warto jednak definiować tematów tak generalnych, jak spożywanie pokarmów, bo to raczej czynność może nie obowiązkowa dla nas jako rozumnych osób, ale na pewno nieodzowna dla przetrwania naszego organizmu. Normy kulturowe są w tym miejscu bardziej zachęcającym tematem do podjęcia dywagacji.

Pierwsza norma kulturowa, która przychodzi na myśl to sprawa ubioru. No wyobraźmy sobie człowieka, który lata nago po mieście. Może i co po niektórzy z nas już takiego mieli wątpliwą przyjemność spotkać. W powszechnej opinii tego typu człowiek to po prostu dziwak, chory psychicznie osobnik. No bo jak to bez ubrania tak się pokazywać. Nawet nie da się polemizować z taką opinią, ponieważ kto by z nas chciał oglądać nagich ludzi. Być może część mężczyzn potwierdzi, że chcieliby zobaczyć cudowne kobiety nago, no dobra, lecz innych facetów – już niekoniecznie. Zobacz gruba włóczka na koc również:

A przecież jak nagość to nagość, w każdej postaci. Wszyscy byliby wystawieni na tę próbę, ludzie idealni, trochę mniej urodziwi, ludzie zadbani o jędrnych ciałach i ludzie starzy, pełni widocznych blizn i pozostałymi defektami.

Buty clarks

Istotnie, dywagacja na taki temat nie wydaje się sensowna, ponieważ chodzenie na golasa to po prostu powrót do stanu naturalnego, pierwotnego. Szczególnie, że żyjemy w czasach, w jakich posiadamy wiele możliwości, żeby modnie się prezentować, to nawet jak pragnęlibyśmy być najbardziej oryginalni, i ubrać się „nago”, i tak nie przebijemy tych wszystkich modnie ubranych ludzi. To kreuje kolejny problem, a mianowicie, ciężko być obecnie oryginalnym. Autor:

Skoro wszędzie spotykamy wspaniale ubranych ludzi, to faktycznie ciężko czymś się wyróżnić. Na szczęście są firmy, jakie wyprzedzają trendy starając się zagwarantować coś, co będzie naprawdę oryginalne. Pierwsza firma i produkt, który pojawia się w głowie to na pewno Clarks buty damskie. To rzadki przypadek produktu i firmy tak oryginalnie spełniających postulaty, iż prezentować się modnie owszem, ale bardziej liczy się swoista uniwersalność, jaką jesteśmy w stanie uzyskać przez połączenie oryginalności z niepowtarzalnym stylem.

You may also like...