Jak można zrobić ozdoby świąteczne na choinkę wykonując je wraz z dziećmi.

Boże Narodzenie to czas szczęścia i radości, w naszym kraju wiążący się również z rozmaitymi zwyczajami. Jeden z najważniejszych to dekorowanie mieszkań i domów świątecznymi ozdobami, oczywiście najważniejsza tu będzie choinka, ale też często spotyka się różnego rodzaju łańcuchy, stroiki czy inne dekoracje. Obecnie najróżniejszych akcesoriów świątecznych można znaleźć w sklepach bardzo duże ilości, w wielu z nich już w pierwszych dniach grudnia niemała część całości placówki przeznaczona jest właśnie na takie towary. Lecz można iść w innym kierunku, czyli spróbować wykonać coś samodzielnie, bo możliwości na to także jest sporo. W szczególności jest to dobry pomysł, jeśli się ma małe dzieci, ponieważ przede wszystkim można je zaangażować do takich przygotowań, a po drugie przyjemnie, w gronie rodziny spędzić trochę czasu. Tak naprawdę do wykonywania świątecznych ozdób nie trzeba wcale dużo kupować, często można wiele rzeczy zrobić z tego, co się będzie miało w domu. Tak naprawdę najistotniejszy jest pomysł, i przede wszystkim chęci do tego, aby zabrać się za coś takiego.

ślub - akt

Autor: aNdrzej cH.
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą wszelakich choinkowych ozdób są różnego rodzaju bombki i łańcuchy. Obecnie sporo bombek wygląda jak nieduże dzieła sztuki, są malowane w sposób ręczny i kosztują faktycznie sporo. Ale można też choinkowe bombki samodzielnie przygotować, bardzo dobrze nadają się do tego styropianowe formy, które można pomalować w dowolny sposób. Jeśli się będzie miało trochę chęci, to z kilku kulek o różnej wielkości, waty i kolorowych kartek papieru powstać może przepiękna bombka mikołaj, która zachwyci wszystkich gości. Z papieru kolorowego można zrobić bardzo ładne łańcuchy choinkowe, nie tylko będą one ślicznie wyglądały, lecz również dadzą zajęcie dla dzieci na kilka popołudni.

Pomyśleć również można o jakiś drobiazgach do noszenia, dzieciom na pewno będzie się podobała własnoręcznie zrobiona opaska rogi renifera, którą mogą nosić przez całe święta. Takich pomysłów będzie znacznie więcej, tak naprawdę najistotniejsze będą chęci i trochę wolnego czasu, bo jak się już zabierze za robienie ozdób, to coś ciekawego się wymyśli.

You may also like...