Jak musimy dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na co zwracać uwagę? Co jest ważne?

Okulary przeciwsłoneczne są niezwykle istotne, to faktycznie coś więcej niż jedynie modny dodatek do ubrania. Najlepsze jakościowo soczewki chronią oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, jednocześnie polaryzują światło słoneczne.
Modele z podstawowym filtrem UV, z powodu stałej ilości przepuszczanego światła, są najbardziej odpowiednie w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stopień przyciemnienia oraz moc filtra dobiera się odnosząc do jasności otoczenia oraz wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W takim sensie dobre są rodzaje jak przeciwsłoneczne okulary miu miu. Kolejny typ, okulary polaryzacyjne pomniejszają nieprzyjazne dla oczu światło, jakie odbija się od dosyć jasnych powierzchni.
Niezbędne jest to szczególnie zimą, kiedy ostre światło słoneczne odbija się od śniegu i lodu i może podrażnić oczy. Stopień przepuszczania światła oraz ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu i mocy wykorzystania filtra UV. Najbardziej profesjonalne są okulary chanel, a jak planujemy sprawdzić poziom filtra polaryzacyjnego, to najkorzystniej poprosić optyka o fachowy test z pojawiającym się obrazkiem, jaki dostrzegalny dopiero po założeniu okularów. Są też okulary fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, jakie zależnie od nasłonecznienia, przepuszczają światło w różnorodnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com

Umożliwia to na prawidłowe widzenie jednocześnie w warunkach intensywnego, lecz i niezbyt mocnego nasłonecznienia.

Należy pamiętać, że czas przejścia od stanu zaciemnionego do jasnego wynosi jedynie parę minut, tak więc przygotowanie okularów do nagłej zmiany światła nie pojawia się jakoś bardzo szybko. Nieważne, jaki typ okularów dobierzemy, zawsze muszą być to wysokiej jakości modele, takie jak okulary przeciwsłoneczne emporio.

You may also like...