Jak odpowiednio można się przygotować do górskich wędrówek czyli wszystko o wyborze obuwia trekkingowego.

Wygodne, odporne na wilgoć buty to niezbędny element wyposażenia wszystkich piechurów. W sklepach obuwniczych ich wybór jest bardzo duży, a ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych a kończą nawet na ponad tysiącu. Tak więc jest w czym wybierać, lecz aby wybrać odpowiednio trzeba się trochę zastanowić, co właściwie będzie potrzebne. Nieodpowiednio dopasowane buty do chodzenia po górach w najlepszym razie mogą być niewygodne, ale niekiedy spowodować mogą zwichnięcia czy złamania nogi.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też przede wszystkim należy je dobrać do charakteru wycieczek, i tu można rozróżnić trzy podstawowe ich odmiany. Do krótkich wędrówek po mało wymagającym terenie, a także jeśli na co dzień chce się nosić na nogach praktyczne obuwie, bardzo dobrze nadają się buty niskie. Są one dość lekkie, mają dobrą wentylację i utrzymują termiczny komfort, a część modeli jest wyposażona w membrany wodoodporne. Jednak ze względu na to, że nie zakrywają one dobrze kostek, to nie są polecane na bardziej wymagające szlaki, na jakich będzie przykładowo więcej błota czy kamieni.

Następny rodzaj trekkingowych butów zrobiony jest z podobnych materiałów, lecz ma już wysoką cholewkę. Przez to, że dużo lepiej chronią one stopy przed urazem, to można już w nich udać się na trudniejszy szlak, zwłaszcza że dużo częściej niż buty lekkie wyposażono je w wodoodporne membrany. Ostatnią półką są buty ciężkie, zrobione z grubej skóry, masywne i mające grubą podeszwę. W takich butach straszne nie będzie żadne błoto, deszcz czy śnieg, w każdej sytuacji bardzo dobrze sobie poradzą – zobacz na stronie.

więcej informacji

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna takie buty trekkingowe damskie nie będą kosztować dwustu złotych, a jednak trzeba za nie dać kilka razy więcej, lecz nawet przy intensywnej eksploatacji bez problemów będą służyć przez kilka ładnych lat. Kupując obuwie trekkingowe, bez znaczenia z której grupy, zawsze należy je zmierzyć.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne informacje (https://elforrest.pl/kategoria-produktu/skorzane-portfele-meskie/male-portfele-meskie-skorzane/), które będą nieprawdopodobnie potrzebne.

Powinny być one wygodne i dobrze dopasowane, w szczególności nie mogą być za luźne, bo na górskim szlaku każdy drobiazg może spowodować nieprzyjemne odciski albo obtarcia.

You may also like...