Jak odpowiednio urządzić kącik do nauki dla swojego syna?

Właściwie każdy rodzic znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest, żeby w pokoju małego dziecka rozdzielić poszczególne strefy – na pewno najlepiej będzie wydzielić tę przeznaczoną do odpoczynku, tę przeznaczoną na zabawę oraz tę przeznaczoną do pracy.

Jak jednak właściwie urządzić poszczególne części części ciężarowe pokoju? Teraz zajmujemy się strefą przeznaczoną do pracy.
klient

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednie biurko to podstawa

Meblem, który oczywiście musi znaleźć się w strefie przeznaczonej do nauki jest biurko dopasowane do wzrostu syna oraz dostosowany do niego fotel. Najlepiej oczywiście zdecydować się na fotel biurowy – jeżeli chcesz taki kupić, zwracaj największą uwagę głównie na właściwe wyprofilowanie oparcia. Na biurku niewątpliwie musi się znaleźć również lampka biurkowa LED – polecamy właśnie ten rodzaj lampek zamiast tych wyposażonych w klasyczne (zobacz stylowe lampy sufitowe) żarówki. W dzisiejszych czasach oświetlenie LED na pewno jest bezpieczniejsze dla oczu dziecka, dlatego więc lampka biurkowa LED będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli dziecko jest praworęczne, lampka powinna zostać umieszczona po prawej krawędzi biurka, jeżeli zaś leworęczne – po prawej krawędzi.
Pilnuj, czy dziecko utrzymuje w części pracy porządek! – szczerze polecam
Staraj się sprawdzać na bieżąco, czy w strefie pokoju przeznaczonej do pracy panuje odpowiedni porządek. Nie powinny tam bez wątpliwości znajdować się absolutnie żadne zabawki – zazwyczaj będą one jedynie rozpraszały dziecko, które wtedy nie będzie mogło skupić się na pracy – info od

Dodatkowo musisz zadbać o właściwą organizację pozostałych elementów – oczywiście warto postawić na różnego rodzaju zamykane opakowania oraz zwyczajnie szuflady.

You may also like...