sala weselna
Sale weselne to miejsca, w których spędzamy jedne z najpiękniejszych, lecz i tych często najzabawniejszych chwil naszego życia. Wielka w tym zasługa kapeli, która staje na wysokości zadania i umie bawić biesiadników do białego rana. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia będzie również pyszny smak serwowanych obiadów i jakość obsługi. A przy tym warto jeszcze nadmienić, że każda para nowożeńców ma różne upodobania i przy wyborze sali kieruje się różnymi kryteriami.

Jak powinna prezentować się sala weselna z prawdziwego zdarzenia, czyli krótki przewodnik po upodobaniach Polaków

Sale weselne to miejsca, gdzie spędzamy jedne z najpiękniejszych, ale i tych często najzabawniejszych momentów naszego życia. Ogromna w tym zasługa orkiestry, która staje na wysokości zadania i jest w stanie bawić gości do wczesnych godzin porannych. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia będzie też wyśmienity smak podawanych dań i jakość obsługi. A przy tym warto jeszcze wspomnieć, że każda para nowożeńców ma różne upodobania i przy wyborze sali kieruje się odmiennymi kryteriami.

szukasz sali?
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A tym najważniejszym wydaje się być poziom czystości, lecz na tym opowieść dopiero się zaczyna.

Z pewnością na takiej sali musi być wydzielone miejsce dla orkiestry i powinno być ono w miarę spore – tak, aby bez trudu pomieściła się tam kilkuosobowa grupa osób razem z instrumentami. Chociaż większość zespołów posiada swoje nagłośnienie, to jednak sale weselne muszą mieć zestaw dobrej jakości głośników oraz mikrofonów. Żadna uroczystość weselna nie może się również obyć bez należytego oświetlenia. A obecnie ogromną furorę robią różnokolorowe światełka laserowe. Państwo młodzi mają naprawdę zróżnicowane preferencje, a stawianie żądań jest na porządku dziennym. Dla wybranych par bardzo ważny będzie krajobraz, który rozpościera się z okien. A jeżeli za owym oknem widać tylko szary mur kamienicy łazienka (znajdź informacje) ruchliwą autostradę, to niektórzy od razu opuszczają takie miejsce i kontynuują poszukiwania.

Najlepszym wyborem byłaby sala z wyjściem na balkon łazienka (sprawdź to) do pięknie urządzonego ogrodu z sadzawką. Następnym kryterium jest samo wyposażenie wnętrza. Mury winny być pomalowane plamoodporną farbą, a podłoga obligatoryjnie musi być równa – tak, żeby w czasie tańców nikt z biesiadników się nie potknął i nie stracił równowagi. Najgorszym materiałem na podłogę wydają się być panele, które, jeśli tylko zostały nieodpowiednio ułożone albo są słabszej jakości, mają tendencję do wykrzywiania się, co z pewnością walorem sali się nie staje.

wesele w stylu góralskim
Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
A na zakończenie trzeba byłoby rzec kilka wyrazów o dekoracji. A na nią składają się najczęściej: białe albo różnokolorowe obrusy, wazony z bukietami kwiatów, świece, balony i mnóstwo innych, jakże potrzebnych gadżetów. I trudno się temu dziwić, bo sale weselne to miejsca niezwykłe, wręcz czarodziejskie (sprawdź: hotel blisko Wrocławia). To tutaj rozgrywają się wydarzenia, które wiele osób pamięta do końca życia – sale weselne.