Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami powodują, że nawet naprawdę korzystnie wyglądająca osoba najzwyczajniej widząc siebie w lustrze ogólnie nie jest zadowolona – i wcale nie chodzi o typowe kompleksy! No takie są czasy: śpimy niedługo, długo pracujemy, uczymy się, a co najbardziej znaczące – spędzamy wiele wolnych chwil przed komputerem.

oczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie wspominając już o telefonach komórkowych czy tabletach. To właśnie wszystko sprawia, iż niestety zobaczenie osoby z workami pod oczyma jakoś nie jest rzadkie. Zapewne czytelnicy tego artykułu mają identycznie kłopoty – pomyślmy jak usunąć worki spod oczu, w końcu nie można zakładać, że worki będą towarzyszyły nam już na zawsze. Bez paniki: nawet jeżeli z różnych powodów nie idziemy do specjalisty od chirurgii plastycznej, i tak damy sobie jakoś radę.

Najbardziej znacząca porada: sypiajmy nieco dłużej. Wedle ekspertów od zdrowego snu, trzeba spać ok. 8 godzin – choć wbrew pogłoskom człowiek, który śpi po 9 godzin nie robi dobrze dla własnego organizmu. No nie można przesadzić z długością snu, ponieważ potem czekają nas niemałe kłopoty neurologiczne. A inna kwestia, iż za długi sen sprawia, że całe nasze życie na tym ucierpi, bo przecież im dłuższy sen, tym najzwyczajniej w świecie mamy mniejszą liczbę czasu na rodzinę. Należy także wiedzieć, iż nawet jeżeli definitywnie musimy przesiadywać całymi dniami przed komputerem, tak czy siak nie powinniśmy sądzić, że krótkie przerwy są niefajne. Zatem dajmy trochę odpoczynku dla własnych oczu, a z całą pewnością po pewnym odstępie czasu zauważymy sporą poprawę w prezencji oczu! (jak poprawić kondycję skóry?: porady na stronie)

To jeszcze jak dbać o zmęczone oczy – skorzystaj z oferty na -> OKULUS – – porad można podać sporo, to może skupmy się głównie na diecie oraz sporcie. Niesamowicie pomagają w dbaniu o oczy smakowite, pożywne owoce, lecz także warzywa. Mocno ciężkostrawna dieta jest w pełni nie do zaakceptowania, ciężko także przyjąć do informacji postawę człowieka, który niby pragnie nareszcie być posiadaczem zadbanych oczu, lecz cóż z tego wszystkiego, jeśli nieustannie siedzi w robocie, mieszkaniu i aucie? Odrobinę aktywności fizycznej spowoduje, że będziemy radośniejsi. No i postarajmy się jak najwięcej odpoczywać, relaksować się. Częsta sauna bądź masaże są niezwykłe.

You may also like...