Jak prawidłowo pielęgnować swoją brodę, krótki przegląd często używanych kosmetyków do tego celu.

Coraz częściej można na ulicach zobaczyć na pierwszy rzut oka niechlujnych panów z brodami. Jednak jeżeli przyglądnie się tym brodom bliżej, to się okazuje, że do ich pielęgnacji potrzeba nie mniej czasu niż na fryzurę na głowie.

A niekiedy nawet więcej, bo z powodu swojego położenia jest zdecydowanie podatniejsza na najróżniejsze zabrudzenia, na przykład pod postacią resztek posiłków. Dlatego też jeśli ktoś nie chce wyglądać jak zarośnięty, ponury drwal, to powinien trochę czasu przeznaczyć na pielęgnację zarostu, a co najważniejsze się zaopatrzyć w niezbędne kosmetyki. Na pewno konieczne będą grzebień i nożyczki, za pomocą których zapewni się brodzie odpowiedni kształt. Warto się też zaopatrzyć w odpowiedni szampon, a do nadania puszystego wyglądu ładnie pachnący olejek do brody.
kremy męskie

Autor: Marlies Dekkers
Źródło: Marlies Dekkers
leki

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja

Autor: Dylan T. Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś będzie się decydował na brodę, to musi o nią należycie dbać, a jeśli nie planuje jej nosić, to powinien systematycznie pozbywać się zarostu. Zwłaszcza że obecnie nie ma żadnego problemu z wybraniem właściwych narzędzi do tego. Przez ostatnie lata ogromnym zainteresowaniem się cieszą najróżniejsze maszynki, ale nadal jest wielu panów, jacy wolą klasykę.

Zdecydowanie bardziej woleć oni będą tradycyjne maszynki, niż pojawiające się w spotach reklamowych wynalazki z wieloma ostrzami, dlatego też często w ich łazienkach pojawia się na przykład maszynka merkur 37c na żyletki. Podczas pielęgnacji twarzy bardzo ważne jest także używanie odpowiednich kosmetyków, czyli niezbędna będzie dobra pianka przed i Kremy męskie po goleniu. Więcej na

You may also like...