Jak przygotować się do urlopowych wojaży?

Mimo że jest maj, za oknem gorąc niczym w pełni lata. Temperatura osiąga nawet 32C! Tak wysokie temperatury sprzyjają wypadom w plener. Wystarczy w niedzielny ranek przekąsić wcześnie śniadanie, wrzucić na siebie komfortowy ubiór, do tego trampki lub tenisówki męskie i już można spędzić przyjemnie wolny dzień. Możemy wybrać się nad jeziorko, poopalać się lub powędkować, pójść do lasu – jednym słowem – przyjemnie spędzić swój wolny czas.

Wspaniałym pomysłem jest też skorzystanie z oferty coraz większej liczby obiektów sportowych: kortów tenisowych, boisk do gry w piłkę, pływalni czy sal do ćwiczeń. W tymże przypadku sugerujemy męskie obuwie sportowe i już ruszamy zadbać o doskonałą kondycję!

Na pewno opłaci się nam ten wysiłek, bowiem już za chwilę zacznie się czas wakacyjny. Wyjedziemy na wakacje do Łeby, Madrytu, na Majorkę czy w inne równie orientalne miejsca. Warto już w tej chwili rozglądnąć się za sandałami męskimi, koniecznymi w trakcie urlopowych podróży po Europie i po świecie. I tu bardzo ważna zasada – ponieważ większość z nas nie obrała drogi pana Wojciecha Cejrowskiego i zakłada skarpety więc należy pamiętać, iż przenigdy nie wolno wkładać skarpetek do męskich sandałów.

Na bardziej chłodne dni – w maju mogą takie się zdarzyć – proponuję męskie stylowe półbuty świetnie pasujące do lnianego letniego stroju czy koszuli z krótkim rękawem. Tak odziany mężczyzna nie musi się obawiać o własny wygląd – a co się z tym łączy – pewność siebie w czasie wieczornych dyskotek w hotelowej restauracji.

Jednak późna wiosna i lato niosą ze sobą wiele stylizacyjnych niebezpieczeństw. Zdarza się bowiem, iż komfort walczy z dobrym gustem i czasami wygoda wygrywa tę potyczkę. Niestety, nie każdy może nosić wszystko. Zimą i jesienią da się takie wpadki dość łatwo zamaskować swetrem lub płaszczem, latem jest to dużo trudniejsze. Zanim włożymy jakąś nową garderobę trzeba się dobrze zastanowić a nawet zasięgnąć rady kogoś kto spojrzy na nas obiektywnie. Na przykład raczej nie polecam szczupłym i niskim mężczyznom bezrękawników czy też z dużym dekoltem, bo efekt może być przeciwny do zamierzonego. Podobnie sprawa się ma ze spodniami ”bermudami”. Czasami zamiast zamaskować mankamenty w wyglądzie uwypuklają je.

You may also like...