Jak przygotować się do wyjazdu w góry? O którym wyposażeniu na czas pobytu w górach nie trzeba zapominać?

Wyjazd w góry to jedna z bardziej popularnych pośród Polaków form spędzania urlopu lub wakacji. W ostatnich latach polskie i słowackie Tatry, lub też także pozostałe góry przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak przygotować się do tej podróży? O czym pamiętać szczególnie, jak kupujemy się na wysokogórskie SPAcery zwłaszcza na rzeczywiście sporej wysokości?

Na pewno jednym z kluczowych części, które muszą zostać doskonale przygotowane podczas wyjazdu w góry, jest strój. Trudno wyobrazić sobie turystę zdobywającego ośnieżone szczyty, jaki będzie przygotowany na zupełnie odmienną pogodę, chociaż należy stwierdzić, że i tacy się zdarzają.
Z pewnością do jednych z najistotniejszych elementów stroju turysty wybierającego się na górską wycieczkę należą kurtki puchowe. Nawet wtedy, gdy kupujemy się w góry podczas upalnego lata musimy spodziewać się naprawdę zmieniającej się pogody i drastycznie różnych warunków atmosferycznych od takich, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni przebywając na nizinach. Warto inwestować w naprawdę solidne kurtki takie, w jaki sposób na przykład kurtki softshell (e-militaria.pl), bowiem będą one specjalnie przystosowane do potrzeb podróżników.

kurtki softshell

Autor: Ben Garrett
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując takie kurtki możemy zostać przekonani, że jest to inwestycja na długie lata – zobacz przykłady. Większość kurtek turystycznych zawiera specjalne powłoki, które nie jedynie chronią przed deszczem, lecz również przed wiatrem i sprawiają, że możemy naprawdę czuć się komfortowo także podczas najmniej sprzyjających warunków atmosferycznych.
Oczywiście, kurtki puchowa to jedne z najistotniejszych części wyposażenia turysty co do stroju, ale nie możemy zapominać także o pozostałych częściach garderoby.

Na bank do najważniejszych elementów wyposażenia turysty, jaki wybiera się w większe partie gór należą także odpowiednie buty, które pozwalają wygodnie stąpać nawet po niewiele sprzyjającym terenie. Należy zaopatrzyć się w takie rzeczy przed podróżą także wtedy, skoro zdaje nam się, iż nie będziemy korzystać ze za ciężkich turystycznie szlaków.

You may also like...