Jak przygotować się do wyjścia w góry? Jakie akcesoria są niezbędne, by przetrwać w takich warunkach?

Wyprawa w góry przeważnie jest ważnym zajęciem. Nie jedynie pod względem sprawnościowym, ale również finansowym.
garderoba

Źródło: pixabay.com

[IMG=1510/561e2f8e676e0___flickr_15794365567

Wyprawa w góry często jest wymagającym zajęciem. Nie tylko pod względem kondycyjnym, ale także finansowym.
garderoba

Źródło: pixabay.com

Niebywale ważne, by nabyć dobry sprzęt, który umożliwi i ułatwi nam przeżycie w trudnych, górskich sytuacjach. Tak samo w Tatrach Wysokich, ale także w niższych Beskidach lub Bieszczadach. Interesujące wieści: .

Priorytetowym i najważniejszym sprzętem, w który powinniśmy się doposażyć przed pójściem na szlak są buty do wspinaczki górskiej. To one są wymaganym sprzętem. Idąc do Morskiego Oka możemy sobie jeszcze pozwolić na posiadanie jedynie butów sportowych, jednak każde dłuższe i bardziej wymagające wyjście łączy się z zakupem butów górskich. Są one wspaniałe zarówno na piękną, jak i deszczową pogodę. W zimie możemy dodatkowo podczepić do nich raki, które zabezpieczą chodzenie po lodowych szlakach. Buty do wspinaczki górskiej muszą być przede wszystkim trwałe i nieprzemakalne.

Jeśli opracowany tutaj wpis pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link do witryny nowoczesne lampy do salonu, gdzie znajdziesz więcej postów.

Następnym elementem jest wygodny plecak. Chodzi o to, aby było na wygodnie z tyłu, a taki komfort jest w stanie zapewnić metal umiejscowiony w tylnej partii plecaka. Poza tym część z plecaków ma także system, dzięki któremu możemy spożywać napoje podczas wyjścia bezpośrednio z plecaka przez rurkę. Dzięki temu zachowujemy komfort używania obu rąk i nie musimy nosić dodatkowych plastikowych butelek. Z mniej znanych dodatków wciąż w modzie jest kompas a także krzesiwo. Kompas powoli odchodzi do lamusa, gdyż wysportowani turyści są zaopatrzeni w pulsometry z taką funkcjonalnością. Są one wygodne, jednak działają krócej aniżeli ich pierwowzór. To sprawia, że gdy mamy opcję, warto kupić sobie przynajmniej taki mały i przenośmy kompas. Jeśli chodzi o krzesiwo, to przydaje się ono, jeśli chcemy wyjść na dłużej w góry ze spaniem pod gołym niebem. To jest najłatwiejsza i najbardziej prymitywna opcja rozpalania ognia, jednak możemy być pewni, że nas nie zawiedzie. Krzesiwo zadziała w prawie każdych warunkach, szczególnie to, które możemy nabyć w sklepach. Jest także wiele kolejnych, mniej popularnych rzeczy, które również powinno się je zakupić. Taka drobnica nie jeden raz jest w stanie uratować nas na szlaku

.
Pamiętajmy, by odpowiednio przygotować się na każde wyjście. Wtedy będziemy gotowi na wszystko, a własnych pomysłów nie zniweczy ani deszcz, ani prędko zapadający zmrok. Dalsze newsy: skuteczne krzesiwo.

You may also like...