Jak przygotować się na wyprawę w góry? O czym na pewno trzeba pamiętać?

Wycieczka w góry jest bardzo miłym sposobem spędzania czasu, tym bardziej, iż zyskuje na tym nasz nastrój i zdrowie. Piękne widoki, przyroda, ruch na świeżym powietrzu oraz pozytywna atmosfera wypadu, to wszystko powoduje, że tego typu wyjazd ma zbawienny wpływ na to jak się czujemy. Mimo tych ewidentnych plusów należy zdawać sobie sprawę z tego, że w górach może być niebezpiecznie. Czekają tam nagłe zmiany aury pogodowej oraz temperatury, gorsza widoczność, jak również zmęczenie.

wycieczka w góry

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com
To może stać się przyczyną wypadków, a także nieprzyjemnych wydarzeń w trakcie chodzenia. Nie zapominajmy w związku z tym o należytym przygotowaniu przed taką wyprawą.

Czy to zagadnienie bardzo Cię ciekawi? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (https://crossjeans.pl/on/jeans/relaxed) – poznasz w tym miejscu nieziemsko absorbujące informacje.

Co ważne, musimy odpowiednio rozplanować trasę. To chyba najważniejsza sprawa, żeby wiedzieć prawie wszystko o trasie, jaką chcielibyśmy przejść. W inny sposób będziemy się przygotować, kiedy wybieramy się na spacer jedną z górskich dolin, w tego typu sytuacji bez problemu możemy zawrócić, inaczej zaś, jeżeli wybieramy się w dalszą drogę, na szczyt górski, a z tego miejsca powrót może zająć nam bardzo dużo czasu. Należy pomyśleć o tym, ile mamy czasu na chodzenie po górach.

To zależy od pory roku, normalną rzeczą jest, że w lato można chodzić dłuższy czas bez strachu o nadmierne wychłodzenie organizmu (kiedy się zgubimy), w zimę zaś powinniśmy bardziej uważać. Kolejną, istotną kwestią jest dobranie obuwia oraz ubioru. Choć wiele ludzi chodzi w góry w sandałach, to niestety trzeba powiedzieć, iż jest to dość głupi pomysł. A wracanie z gór ze skręconą kostką z pewnością nie jest przyjemne, tak niestety często kończą się wycieczki górskie w sandałach. Buty muszą być wysokie, które dobrze ochraniają kostkę przed wyginaniem. Powinny być na twarde podeszwie, a do tego najlepiej gdy są nieprzemakalne. Bez wątpienia nie będą wygodne jak trampki, lecz ważne, że zapewniają konieczne bezpieczeństwo naszym stopom.

Najlepiej zaopatrywać się w takie buty w specjalistycznych sklepach, jak The North Face sklep internetowy. Co ważne, nowe obuwie powinno się rozchodzić wcześniej, ponieważ wyjście w góry w zupełnie nowym obuwiu może zakończyć się odciskami oraz otarciami, zaś później, jak już będziemy w górach, niewiele można na to poradzić.

You may also like...