Jak przygotować własną córkę do komunii świętej?

Sezon na komunie już za pasem, zatem czymś bardzo istotnym jest to, aby przygotować własną córkę, pewnie 9-letnią, do owej wielce ważnej uroczystości. Wiadomo: komunia święta jest no jakby nie patrzeć dużo bardziej komercyjna, niż niegdyś. A więc to znaczy, że chociaż dzieci ciągle dbają o kwestie duchowe, no ich rodzice także, to jednakże trudno nie powiedzieć, iż często prezenty są nieco nawet bardziej istotne, aniżeli realia. Cóż, być może zagadnienia religijne pozostawmy księżom oraz katechetom, a w istocie poruszmy zagadnienia niejako typowo materialne. Jednakże czy to coś aż tak mocno złego?

Zwróćmy uwagę, iż na szczęście można jakoś połączyć w zdrowy sposób zagadnienia duchowe z materialnymi. No spokojnie: właśnie takie mamy czasy. Jeżeli żyjemy w wielce nowatorskich realiach, to jednak ciężko się dziwić, że nasza córuchna nie pragnie dostać niesamowicie wielu fajnych prezentów oraz gustownie się prezentować…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Właśnie: trzeba poruszyć niesamowicie istotną kwestię, a konkretniej: co robić, jeśli pragniemy po prostu sprawić, że nasza córka będzie niesamowicie ładnie wyglądała? Wielce istotną kwestią jest to, aby w żadnym wypadku nie szczędzić pieniędzy na suknię komunijną. Musimy pamiętać, iż w żadnym wypadku nasza dziewczynka nie może mieć jakichkolwiek kompleksów mających związek z własną sukienką.

Bierzesz ten artykuł za interesujący? Kliknij odsyłacz do www (https://studiokolor.net.pl/identyfikacja-wizualna/), które dostarczy Ci wiele bardzo wciągających danych na opisywany wątek.

Pamiętajmy, że tylko piękne suknie do I komunii świetej są niejako niesamowite, no na wagę złota. W wielu parafiach nie ma już sukienek, a alby, bo trochę biedniejsze dziewczynki miały kłopoty dotyczące tego, że akurat ich sukienka nie wygląda jak sukienki córek doktorów, właścicieli firm, etc.

Zapamiętajmy, iż jeżeli w naszej parafii nadal są akurat suknie, należałoby trochę wykosztować, ale no przynajmniej nie dopuszczać do tego by nasza córka miała nawet małe powody do płaczu. Wiadomo – pierwsza komunia zdarza się wyłącznie raz w trwania swojego życia, zatem czymś wielce istotnym jest to by zadbać o własną córkę. I nawet jeśli to przesadnie próżna zachcianka.

You may also like...