Jak się wziąć za robienie swojej biżuterii, czego będzie się do tego potrzebować

Od jakiegoś czasu ręcznie robiona biżuteria jest ogromnie popularna. Wprawdzie sklepy pełne są zarówno biżuterii produkowanej z metali i kamieni szlachetnych, ale też taniutkich szkiełek i plastików, jednak wielu ludzi twierdzi, że najładniej wygląda to, co się samemu zrobić. A jeśli chodzi o możliwości to są one bardzo duże, bo bez żadnych problemów można będzie zakupić wszystkie niezbędne narzędzia, akcesoria i surowce i wykonać coś ciekawego. Żeby rozpocząć przygodę z tworzeniem biżuterii nie będzie dużo potrzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia

Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup wszystkich niezbędnych narzędzi i półproduktów to wydatek niecałych stu złotych, wiedza jest ogólnie dostępna w internecie, i tak naprawdę potrzebne będzie nieco czasu i chęci. Aktualnie rozmaitych poradników na temat tworzenia biżuterii jest bardzo dużo. Niektóre z nich mają szczegółowe instrukcje, na innych można oglądnąć instruktażowe filmiki, z jakich można się nauczyć, jak łączyć koraliki, montować kolczyki czy lustro (sprawdź tutaj) skręcać rzemienie. W razie potrzeby można również poprosić kogoś o wsparcie i pokazanie najważniejszych metod.

Najważniejszym elementem ręcznej biżuterii są koraliki. Ich różnych odmian jest bardzo duża liczba, z tego lustro (przenieś mnie do strony) powodu każdy bez problemów powinien wybrać takie, które mu się spodobają. Niezwykle interesująco będą na przykład wyglądać oryginalne koraliki z Japonii miyuki, przy ich pomocy można tworzyć naprawdę niepowtarzalną biżuterię. Oprócz koralików będą potrzebne pozostałe akcesoria.

Do ich połączenia będzie przydatny srebrny, cieniutki drucik, jeżeli będzie się chciało zajmować kolczykami to także zawieszki do nich, warto też zakupić kilka srebrnych kulek, dysków i przekładek. To wszystko znaleźć można w tradycyjnych sklepach z takimi rzeczami, a można też złożyć zamówienie w jednym z wielu internetowych sklepów albo kupić na aukcji. Z kolei po narzędzia najlepiej będzie się wybrać do jakiegoś marketu budowlanego, tam można kupić szczypczyki do cięcia i z zaokrąglonymi końcami. Mając to wszystko przystąpić można do swojej pierwszej zawieszki lub bransoletki, a później robić coraz ładniejsze rzeczy.

You may also like...