Jak skutecznie dbać o swoje auto? Pomysły nie tylko dla panów

Sklepy z akcesoriami do samochodów kierowane są przez ludzi z pasją. Oni uwielbiają zajmować się wozami i troszczyć się o nie, więc z chęcią uczą o tym pozostałych, wspierają ich w zajmowaniu się swoimi maszynami. Stale kosmetyki samochodowe są modernizowane, aby zagwarantować jak największe korzyści dla pojazdu przy jak najmniejszych wydatkach. Co wobec tego wybrać?

Porsche

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com

W ofercie sklepów zajmujących się handlem akcesoriów, jakimi są autokosmetyki, znajdziemy wybrane produkty z całego globu – . Propozycja na polskim rynku jest ogromnie duża. Do wnętrza auta marki oferują nam środki myjące do tapicerki, osobne do foteli, nie niszczycielskie dla powierzchni, dbające o to, by się nie zdrapywała. Stałym kłopotem są podobnie parujące szyby, jednak na to też odszukamy pewne, nawet ekologiczne środki, nie zatruwające powietrza. Jest to niezwykle istotny szczegół, ponieważ przy częstym stosowaniu człowiek wrażliwy na chemiczne substancje może nabawić się bólu głowy lub nudności. Gdy cwnętrz (przenieś mnie do strony)zi o zewnętrzną stronę pojazdów, najpopularniejsze kosmetyki samochodowe wykorzystywane to szampony. Zapewniają one pewną nieskazitelność przy dokładnym użyciu zgodnie z instrukcją. Niektóre mieszczą w sobie substancje, które tworzą powłoczkę na obudowie i chronią samochód przed minimalnymi otarciami lub przenikaniem do wnętrz (sprawdź informacje)chy niektórych substancji. Powodują także, iż auto lśni, a ogół przez dodatki nabłyszczające. Aby blask był perfekcyjny, zdołamy użyć pasty polerskiej, która pielęgnuje samochód niczym balsam nawilżający człowieczą suchą cerę. Niestety niekiedy mamy do czynienia z poważniejszymi poplamieniami, jak na przykład uciążliwe do usunięcia resztki asfaltu, żywicy czy smoły. Na to używamy płynne środki czystości lub też te w sprayach, dokładnie stosując się do zaleceń na instrukcji zostawiamy je na brudzie przez chwilę, następnie opłukujemy i napawamy się zanieczyszczonym autem. W asortymencie sklepów sprzedających autokosmetyki znajdziemy jeszcze: środki do pucowania oraz ochraniania felg, środki do konserwacji opon a także dodatki, takie jak szmatki z mikrofibry lub gąbki do czyszczenia felg.

Samochód to maszyna, której nie zastępuje się dość często. Decydując się na zakup wozu powinniśmy być świadomi tego, iż niewłaściwe dbanie o niego spowoduje skrócenie jego żywotności a także do tego, iż nie będzie się porządnie przedstawiało na trasie. Warto pielęgnować je właściwie, na pewno nam się to opłaci, gdyż auto będzie dłużej nam towarzyszyło. I uwaga: tyczy się to wszystkich posiadaczy samochodów, nie tylko hobbystów.

You may also like...