Jak smacznie grillować mięso wieprzowe, aby cieszyć się formą oraz smakiem?

Wieprzowinę grilluje się w temperaturze z przedziału 65-70 stopni Celsjusza, ponieważ tylko wtedy robi się wyjątkowo apetyczne i wyraziste. Należy także pamiętać o przygotowaniu marynaty do wieprzowiny. Jeśli się nie wykona tego, mięso stanie się suche oraz sztywne.

W czasie grillowania kotlecików wieprzowych pod przykrywką warto rozgrzać grill do średniej temperatury. Każdą ze stron należy piec przez blisko 5 minut, pod warunkiem, że grubość sztuk mięsa nie przekracza 2 cm. Jeśli przyrządza się je bez przykrywki trzeba patrzeć, aby mięso było równomiernie wypieczone. W tym przypadku ruszt winien być bardziej rozgrzany zaś czas grillowania wydłużony o około minutę na każdą stronę. Przez cały okres trzeba pamiętać, iż wytyczne te mają swoje zastosowanie dla kawałków nie mających więcej niż 2 cm grubości. W przeciwnym razie czas grillowania należy lekko wydłużyć. W chłodniejsze dni da się przyrządzić smaczne potrawy zrobione z mięsa wieprzowego w zwykłym piekarniku. Niezmierną pomocą przy przyrządzaniu tego typu posiłków jest niewątpliwie termometr do mięsa – sklep z wyposażeniem kuchni Starczy go wkłuć w sam środek najgrubszego miejsca oraz sprawdzić temperaturę. Dogotowana wieprzowina osiąga temperaturę przy 68 stopniach. Innym interesującym posiłkiem robionym z wieprzowiny są szaszłyki.

Szaszłyki

Autor: KOTÁNYI
Źródło: KOTÁNYI
Zwykle mięso wieprzowe przekłada się cebulką i kolorową papryczką. Do ich przygotowania potrzebne są także odpowiednie patyczki do szaszłyków. To właśnie na nie zakłada się średnio pokrojone kawałki mięsa oraz wszelkie inne dodatki. Szaszłyki doskonale nadają się do grillowania. Słyną z tego, iż są proste w przyrządzeniu. Jedynym ograniczeniem w ich przygotowywaniu są własne preferencje i życzenia. Wieprzowina idealnie nadaje się na codzienne domowe dania, jak też na towarzyskie spotkania przy grillu.

Aby przygotowywać z niej apetyczne i w szczególności zdrowe dania należy pamiętać o odpowiedniej ciepłocie. Specjalistyczny termometr do mięsa dopomoże ocenić, czy mięso doszło w środku. Przyrządzając grilla warto się również zaopatrzyć w patyczki do szaszłyków. Bez nich niełatwo będzie przygotować niepowtarzalne i cieszące się sporym uznaniem szaszłyki.

You may also like...