Jak sobie pościelesz…

Klasyczna czy nowoczesna? Prosta i czysta w formie czy kobieca, przypominająca wytworny buduar? Urządzenie własnej sypialni to nie lada wyczyn. Albowiem to tutaj odpoczywamy, regenerujemy siły. Postarajmy się więc, by pomieszczenie to, wyrażało nasz gust i wymagania.

Biała, drewniana beczka na piwo podłoga, jasne ściany, białe meble – tak z zasady urządzają sypialnię nasi sąsiedzi z północy Europy. Jeśli jak i oni lubimy minimalizm, wybierzmy rzeczy niewymuszone i proste. Łóżko tapicerowane grubymi bawełnami, pościel przykrytą narzutą w jasnym kolorze. Ważne, aby tekstylia w sypialni nie były z błyszczących tkanin. Powinno być naturalnie i komfortowo, z tego powodu kołdry wełniane są wręcz niezbędne w takiej sypialni . Poza tym, że ciekawie się prezentują to jeszcze wspaniale grzeją zimą, a podczas letnich nocy utrzymują delikatny chłód. Dodatkowo, nie rozwijają się w nich roztocza. Łączymy więc przyjemne z pożytecznym – oryginalny wygląd oraz troskę o zdrowie.

Sypialnia w jasnych kolorach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Uzupełnieniem skandynawskiego stylu są pledy i futrzane poduszki, które możemy stworzyć samodzielnie. Wystarczy skorzystać z zakupów internetowych, wystukując w sieci interesujący nas artykuł: producent dzianin futerkowych . Im więcej poduszek, tym ciekawszy efekt. Mając to na uwadze nie bójmy się ”zaszaleć z tkaninami: dzianina > lamalama wełniana, aksamit, len – wbrew pozorom wspaniale razem wyglądają. Poduszek nigdy dość! Nie tylko upiększają pomieszczenie, ale także podnoszą komfort odpoczynku.

Gdy ma być to sypialnia, zaaranżowana dla niepoprawnej romantyczki, warto postawić na styl prowansalski lub shabby chic – całkowite przeciwieństwo surowych, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. Ogólna kolorystyka wnętrza zaaranżowana w owym stylu powinna być pastelowa i subtelna. Na zaakcentowanie zasługują wszelkie okna i przeszklenia.
W takiej sypialni, bardziej niż same meble, liczą się materiały i dodatki. Na szczególną uwagę zasługuje łóżko, które „tonie” w miękkich poduchach, wałkach cukierkach i falbanach. Ma być wytwornie i miło. Jak to w sypialni…
Autor

You may also like...