Jak urządzić sklep, aby był funkcjonalny, a zakupy w nim robione były przyjemne? Powinniśmy poznać kilka porad

Wyposażenie sklepu to nieustanne planowanie, należy myśleć już o tym w momencie rozpoczynania budowy. Etap akceptacji planu budynku powinien opierać się na koncepcji ustawienia poszczególnych stoisk. Właściwe zaplanowanie przemieszczania się naszych potencjalnych klientów, to krok naprzód. Pamiętać bowiem trzeba, że muszą oni czuć się swobodnie, natomiast rozkład artykułów musi być jasny, aby nie musieli długo szukać tego, co chcą kupić.

Szkło

Autor: Saint-Gobain Glass
Niestety dość często osoby projektujące budynki nie mają zbytnio potrzebnej wiedzy lub też doświadczenia gdy przychodzi do wymiarów i rozlokowania poszczególnych rzeczy w sklepie, stąd w związku z tym dosyć często spotkać się możemy z ciężkimi i kłopotliwymi sytuacjami, których można łatwo uniknąć.

Jeśli taka tematyka jest dla Ciebie na tyle istotna, że chcesz poznać ją także pod innym kątem, więc potrzebne Ci zbliżone informacje, to więcej znajdziesz w ofercie.

Bardzo często takie kłopoty to zbytnio małe otwory drzwiowe, przez które nie ma możliwości wnieść wysokich, czyli większych niż 2,20 metrów urządzeń.

Tak samo jest z szerokością, mniejsza aniżeli 1,25 metrów sprawia całą masę problemów. To sprawia, że posiadamy mniejszy wybór, natomiast koszty naszego interesu mogą pójść w górę. Powodujące kłopoty są również zbyt nisko umieszczone okna w ścianach, tam gdzie znajdują się wysokie regały. W takiej sytuacji nie spełniają one przyjętych funkcji oświetlania sklepu. Więcej na .

Słupy podpierające najczęściej ograniczają swobodę ulokowania wyposażenia, natomiast okazuje się, że w czasie projektowania można było przenieść je kilkadziesiąt centymetrów dalej i to mogłoby dość dobrze polepszyć komunikację w tym miejscu. Identycznie jest z innymi dekoracyjnymi elementami jak lustra sklepowe (sprawdź tutaj), jakie powinny być dobrane już na etapie projektowania sklepu. Muszą być właściwie wybrane oraz dopasowane.

Na tym etapie również dobrze jest rozeznać się w temacie wybrania jak najlepszych producentów, to sprawi, że dużo zaoszczędzimy kupując większe przedmioty, jak urządzenia czy mniejsze dodatki typu przyssawki albo kit szklarski. Zdarza się często, iż niektórzy producenci dają całkiem dobre rabaty za większe zakupy. Tego typu kwestie są czasami niezwykle istotne w kontekście całej masy wydatków. Nie patrzymy na nie i często przepłacamy, a przecież możemy zaoszczędzić.

You may also like...