Jak wybrać dobry prezent?

Do których urodzin wciąż wracamy myślami? Każdy z obecnych ma inne odczucia związane z ważnymi momentami w życiu, teraz nadszedł czas, aby zapewnić niezapomniane przeżycia znajomym. A wiadomo, nic tak nie uwalnia adrenaliny jak wyjątkowy prezent, który będziemy wspominać przez lata. W zależności od tego, czy jest to prezent dla szalonego nastolatka, czy może upominek dla małżeństwa z sporym stażem, obmyślmy taką niespodziankę, która przypadnie do gustu solenizantów.

Prezentokracja

Autor: stevendepolo/ flickr.com
Rocznice ślubu są obchodzone z coraz większa pompą. To bardzo dobry pretekst do zaproszenia bliskich osób na wspólne wspominanie ślubu a także na miłe spędzenie czasu. Rocznica jest ważnym dniem przypominającym małżeństwu, jak długo się kochają. Prezent rocznicowy (prezentokracja) powinien być dostosowany do zainteresowań małżonków. W zależności od upływu czasu, rocznicom nadaje się odpowiednie nazwy. Pierwsza z nich to rocznica papierowa, druga to rocznica bawełniana, a siedemdziesiąta piąta to rocznica brylantowa. Przygotowując podarek możemy nawiązać do nazwy rocznicy. Na piątą, drewnianą rocznicę, możemy podarować drewnianą rzeźbę, a na dwudziestą, porcelanową grawerowane filiżanki. Natomiast szkło wręczamy na piętnastą rocznicę. Są także rocznice jedwabne i koronkowe, z tej okazji możemy dać w prezencie haftowane koszule zielona góra koszule lub jedwabną bieliznę. Gorzej będzie z rocznicami diamentowymi i brylantowymi, ale przy tak poważnych chwilach perfekcyjnym podarkiem będzie obecność całej familii.

Upominek na osiemnastkę

Japońskie przysłowie mówi, że liczba osób, których obdarowujemy prezentami, świadczy o naszym szczęściu. Jeszcze lepiej, gdy to szczęście dzielimy z najbliższymi, dlatego jednym ze wspaniałych sposobów na interesujący prezent będzie wspólna eskapada. Czym bardziej unikalną podróż planujemy, tym więcej wymaga przygotowań. Oczywiście nie chodzi tutaj o lot do ciepłych krajów i wędrówkę po utartych szlakach, lecz o wyprawę w niezbadane tereny. Miejsce najlepiej wybrać pod kątem zainteresowań solenizanta, jeśli jego żywiołem jest woda, zaplanujmy weekend na żaglach na Mazurach, jeśli kocha śnieg, zorganizujmy przejażdżkę psim zaprzęgiem przez malownicze łąki i lasy, z dala od cywilizacji. Modne są także wyprawy off road, czyli pokonywanie nieprzetartych szlaków specjalnie przygotowanym pojazdem. Ciekawą opcja jest również jazda konno w stylu kowbojskim w pięknych okolicznościach przyrody, wspólny weekend w parku linowym lub rafting dla grupy przyjaciół. Jedno jest pewne – tak ekscytujący prezent na osiemnastkę (reszta informacji tutaj: pozostanie w pamięci na długo, podobnie zresztą jak niezapomniane przeżycia.

You may also like...