Jak wybrać zasilacz do oświetlenia led? Jakie parametry są ważne, żeby taki zasilacz działał jak najkorzystniej?

Zasilacz to jedno z najbardziej popularnych urządzeń w całym systemie oświetlenie diodowego. Jednocześnie, led to bardzo nowatorska technologia. Aby działała bardzo dobrze konieczne jest właściwe zasilanie. Z powodu mocno specyficznych parametrów i sposobu działania diod led, nie powinniśmy ich zasilać w tak łatwy sposób, jak zwykłe żarówki. Potrzebują więc one innych metod oraz zasilaczy.

Technologia led wykorzystuje dwie metody zasilania, jedna z nich to napięciowa, druga prądowa. Zasilanie napięciowe odnosi się do tego, że stabilizowane jest napięcie, zaś prąd jest zależny od rezystencji obciążenia. Zasilanie prądowe zaś polega na stabilizowaniu prądu poprzez odpowiednie zmiany napięcia. Takie zasilanie to dość skomplikowany obszar, na ten temat nie warto się tu za bardzo rozwodzić. Jednocześnie lepsze są zasilacze led napięciowe – dowiedz się więcej o zasilaczach led, używane są do taśm led, lecz również niektórych modułów led i wielu zamienników led zwykłych żarówek.

zasilacz led

Źródło: mselektronik.pl

Najlepszy wybór zasilacza dla oświetlenia led bardzo często decyduje nie tylko o jakości, ale także o odpowiednim działaniu całego systemu oświetlenia diodowego i jego trwałości. Ściemniacze lub sterowniki kontrolujące oświetlenie led nie są tak wrażliwe na odpowiednie parametry zasilania, na przykład jak diody led. Ażeby je zasilić najbardziej korzystnie wybrać zasilacze elektroniczne, które mają bardziej efektywną sprawność niż zwykłe zasilacze liniowe oparte o transformator. To sprawia, iż cały system oświetlenia jest w stanie zachować swoją energooszczędność. Nieważne czy wybieramy normalny zasilacz, czy interesuje nas taśma led z zasilaczem – czytaj więcej o taśmach led, zawsze korzystnie zwracać uwagę na jakość.

W tej dziedzinie naprawdę nie powinniśmy oszczędzać, gdyż tanie zasilacze impulsowe wykazują bardzo słabą jakość, a to powoduje, iż będą uszkadzać diody. Budowa (przeglądy budowlane wrocław) takiego zasilacza elektronicznego rzeczywiście jest zawsze bardziej zaawansowana niż tradycyjnego, dlatego tak wiele zależy od właściwej jakości. Za jakość trzeba zapłacić więcej, ale to sprawia, że możemy być pewni bardziej znacznej trwałości i solidności przez dosyć długi czas. To jest w sumie w tym najistotniejsze, ażeby z konkretnej rzeczy korzystać przez długi czas, bo to gwarantuje spokój i oszczędności.

You may also like...