Jak wybrać zimowe opony?

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Za oknem lato w rozkwicie, upały i nikt z nas z pewnością nie myśli o zimie, a tymczasem to najlepszy czas, żeby zaplanować zakup nowych opon zimowych do samochodu. Wielu pośredników sprzedaży w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w świetnym stanie, ale producenci chcą opróżnić magazyny (regały fifo) przed zakupieniem nowych modeli. Stąd właśnie letnie przeceny.

Opony zimowe to niezwykle znaczący element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, więc nie lekceważmy tematu. Zdarza się, że właściciele samochodów wcale nie wymieniająj opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się bzdurnymi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież jeżdżą powoli itp. To pomyłka i głupota! Do wypadku nie potrzeba dużo, wystarczy metr śliskiej nawierzchni, by auto zaczęło tańczyć na jezdni. Są niestety jednak kierowcy, którzy są dumni z tego, że nie korzystają z zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że uszkadzają letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to dodatkowo stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć zdarzają się ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle istotne, więc zwracajmy uwagę na stan opon w naszym aucie. Zimowe opony to nie kaprys, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, aby nasze auto stało się jeżdżącą katastrofą. Warto już dziś rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a da się sporo zaoszczędzić przy okazji letnich promocji. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno wyszukamy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się zdobyć opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze.

Jeśli nie mamy swojego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to wielkim problemem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.

Źródło: Netcar

You may also like...