Jak wyszukać grafika w taki sposób, abyśmy byli usatysfakcjonowani ze współpracy

Współpraca z uczciwym oraz utalentowanym grafikiem czy też spełnianie wszelkich wymogów odbiorcy bywa dość niełatwe. Żebyśmy byli usatysfakcjonowani ze współpracy wtedy, gdy w grę wchodzą poważne projekty, a co za tym idzie również duże pieniądze, nie można mówić o jakiejkolwiek pomyłce.
Warto by było zweryfikować sumienność grafika nim zaczniemy z nim współpracę.

Bielizna do zadań specjalnych

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
ciuchu wiszące na witrynie sklepowej
stroje

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby stać się profesjonalnym grafikiem, nie trzeba wcale ukończyć szkoły w tym kierunku. Na pewno edukacja tego typu jest bardzo przydatna, lecz może okazać się bezcelowa, jeżeli ktoś nie posiada talentu graficznego i nie lubi grafiki. Jako konsument nie musisz zatem od potencjalnego grafika oczekiwać dyplomu ukończenia studiów graficznych. O wiele bardziej ważne jest jego doświadczenie oraz liczba stworzonych projektów. Istotne jest także kreatywne rozumowanie. Dobry grafik musi zatroszczyć się o profesjonalną stronę online. Wprawny architekt zdaje sobie z pewnością sprawę, że internet to główne źródło pozyskiwania przyszłego odbiorcy. Jego witryna powinna się prezentować profesjonalnie oraz być bardzo funkcjonalna.
Jeżeli taka wizytówka online jakiegoś grafika nie byłaby dopracowana, to prawdopodobnie będzie musiał się jeszcze bardzo dużo rzeczy poduczyć. Na stronie online grafika musimy obowiązkowo poszukać portfolio czyli zbioru stworzonych przez niego prac. Pozwala oceniać to czy styl, jakim posługuje się wybrany przez nas grafik będzie nam odpowiadał. Dobrze byłoby też zwrócić uwagę, czym taki grafik się inspiruje.

Łatwo to można sprawdzić przeglądając jego portfolio i porównując je ze stockami, czyli internetowymi bazami grafiki i zdjęć. Jeśli Twoje grafiki są identyczne, albo bardzo podobne, w takiej sytuacji trzeba zrezygnować ze świadczeń takiego rysownika.

You may also like...