Jak zaaranżować ściany w naszym mieszkanku?

Ściany to nieograniczone pole do popisu. Możemy je zaprojektować na mnóstwo metod, pięknie upiększyć, powiesić na nich takie przedmioty, które nadadzą stylu całemu pomieszczeniu. Istnieje nieskończenie wiele opcji do wyboru. Możemy z nimi szaleć, czy dekorować je w delikatny a także ostrożny sposób. To na co postawimy zależy wyłącznie od naszej fantazji a także klimatu który chcemy uzyskać.

W klasycznych wnętrzach ściany są nierzadko upiększane tkaninami lub tapetami. Częstokroć powtarzające się desenie to motywy roślinne a także geometryczne. Tapety są zazwyczaj w pastelowych, neutralnych zabarwieniach. Ozdoby naścienne musimy ostrożnie stosować w niewielkich pomieszczeniach. Jakie są najczęstsze desenie i odcienie tapet, materiałów?

naklejka na ścianie

Autor: Mountain/ Ash
Źródło: http://www.flickr.com

W klasycznych wnętrzach zazwyczaj stosuje się tapety a także tkaniny w jasnych, pastelowych barwach oraz w drobne, nienarzucające się wzory.więcej informacji kapsuła relaksacyjna kapsuła relaksacyjnaRzecz jasna nie zawsze tak jest, jednak bez względu na rozmiar deseniu dominują motywy roślinne – listowie oraz kwiaty, jedno-albo wielobarwne. Charakterystyczne dla wnętrz w stylu klasycznym są również tapety zdobione scenkami rodzajowymi a także naturalnymi i fantastycznymi krajobrazami. Jeżeli dobierzemy surowiec jednolity, tkanina może być inkrustowana tylko dzięki splotowi i fakturze.

Zainteresowały Cię opisywane kwestie? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze, co ma w tym temacie ta optymalna strona www. Przeczytasz tam zbliżone informacje.

Kiedy zaś zdecydujemy się na bardziej wyraźny wzór, może być to powtarzający się ornament roślinny, przykładowo palmeta, innymi słowy deseń oparty na liściu palmy, bądź geometryczny – pasy, powtarzające się romby lub inne drobne figury, przykładowo drobne plecionki.

Inną metodą zdobienia ścian są naklejki do kuchni z kuchennymi wzorkami – ciekawe naklejki do kuchni. Sprawdzają się znakomicie w pomieszczeniach klasycznych jak też w pokojach dziecinnych. Nalepki udające wazony, zwierciadła, czasomierze albo sprzęty pasują do ścian w nowoczesnych wnętrzach. Podobnie jak naklejki prezentujące człowiecze postacie. W sklepach osiągalne są nalepki ścienne proste, jak też naklejki z dużą ilością precyzyjnych szczegółów. Wzory dostępne są w wielu barwach, mogą również być udekorowane specjalnymi deseniami (tzw. patternami), przykładowo kwiatkami, paskami bądź szkocką kratką.

Jeszcze innym sposobem na ozdobienie ściany są szablony do malowania – korzystaj z nowych szablonów do malowania . Popularne wzory to: rośliny i zwierzęta (koty, jelenie, drzewa, kwiaty, krzewy itp..

You may also like...