Jak zadbać o piękną brodę?

W ostatnich czasach możemy odnotować ciekawe zjawisko społeczne – mianowicie, sprawa dotyczy męskiego zarostu. O ile jeszcze parę lat temu brak brody sugerował zachowywanie higieny i troskę o własny wygląd, to teraz możemy zaobserwować tendencję w kierunku zapuszczania brody.

 
Obecnie, między innymi w dużych miejscowościach, można zauważyć wielu długobrodych panów, często z dość fikuśnie ułożonymi brodami.

Zobacz ten ciekawy tekst i odkryj więcej (https://lomza.centrumdemed.pl/demed/ortodonta-ortodoncja/). Z pewnością nie będziesz żałować. Nie czekaj ani chwili! Zrób to teraz!

broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Podążanie za trendami przez panów jest coraz bardziej modne w ostatnich latach. Jak można zapuścić atrakcyjną brodę?
 
Oczywiście zdaniem fryzjerów, którzy zajmują się również brodami, przydają się stosowne (grzebienie z przeznaczeniem do brody), pozwalające na odpowiednie manipulowanie zarostem. Grzebienie do brody są z reguły mało rozpowszechnionymi akcesoriami do dbania o własny wizerunek, dlatego nie dziwi, że są one stosowane aktualnie głównie w profesjonalnych salonach fryzjerskich.
 
Niezbędnik mężczyzny z dużym zarostem zdaniem fryzjerów winien zawierać również balsam do brody. Może on sprawić, że przede wszystkim długi zarost nie będzie komplikował standardowych czynności. Bujna broda potraktowana przez specjalny balsam niewątpliwie jest znacznie przyjemniejsza w dotyku (jak głoszą specjaliści od reklamy tego typu produktów). Jak wiadomo, bujny zarost może zniechęcać kobiety, a to jest raczej rzecz niepożądana. Stąd też wydawałoby się, że (specjalne balsamy do bród) może rozwiązać takie niedogodności. Dla wielu mężczyzn natomiast wykorzystywanie tego typu akcesoriów jest nie na miejscu i nie zalecają oni tego rozwiązania.
 
Używanie specjalnych grzebieni czy też balsamów do brody jest nieprzychylne traktowane przez wielu mężczyzn także z tego powodu, że nadal w społeczeństwie popularne jest przekonanie, że  dbający o siebie w szczególny sposób mężczyzna z pewnością prezentuje inną orientację seksualną.

Dlatego też większość panów wykorzystuje standardowe maszynki do golenia, żeby pozbyć się zarostu. (Oferowane najlepsze maszynki do golenia) są znacznie tańsze niż wykorzystywanie drogocennych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji brody, co również może mieć wpływ na poglądy mężczyzn na ten temat. Być może w następnych latach ten pogląd ulegnie zmianie, jednak trudno przewidzieć tak szybko zmieniającą się sytuację.

You may also like...