Jak zrobić zdjęcie do CV?

Poszukiwanie pracy to dla części drażliwy temat, jednak jak wiadomo podstawą jest dobre CV. To tu oszałamiające wrażenie można zrobić dzięki zdjęciu. Typowe poszukiwania pracy (zobacz sklepmardrew.pl) wyglądają podobnie i najtrudniejszym etapem jest konstruowanie dobrego CV, a zaraz po tym listu motywacyjnego. Zdjęcie niektórzy traktują po macoszemu, umieszczając nieładne ujęcia z dowodu osobistego. To w jakiś sposób fotografia reklamowa, więc musimy dobrać je stosownie do sytuacji. Część uważa, że zdjęcie niczego nie zmieni, bo najważniejsze jest doświadczenie. Jeśli jednak każdego dnia staramy się oceniać po wyglądzie, z jakiego więc powodu rekruterzy nie mogliby nas uznać za inteligentnych tylko za sprawą zdjęcia.

Jakich zdjęć unikać?

Rekrutujący twierdzą, że pojawiają się prawdziwie fatalnie dobrane fotografie niekompletnie przyodzianych ań i mężczyzn imprezowych. Zdjęcie (więcej informacji zdjęcia na pomnik cena) na luzie wcale nie musi być pstryknięte nagle na weselu kuzynki. Inna zasada to aktualne zdjęcie. Na fotografii powinniśmy wyglądać tak, jak zaprezentujemy się na potencjalnej rozmowie o pracę. Dużo szukających wysyła własne CV z poprawionym graficznie zdjęciem w sepii, a kolejni dodają surrealistyczne kolory do tła.

Zdjęcie pasujące do stanowiska

Oczywiście, gdy kandydat stara się o poważne kierownicze stanowisko, zdjęcie musi być odpowiednio oficjalne, może więc przydać się fotografia korporacyjna Warszawa wprowadziła taką modą: zdjęcie w garsonce, zaplanowane przez profesjonalistę i to najczęściej zdaje egzamin. Jeśli nie zagwarantuje drugiego etapu rekrutacji, z pewnością nie będzie dyskredytująca. Oprócz tego inne zdecydowanie kreatywne stanowiska, potrzebujące pomysłu, a nawet wyróżnienia się, na pewno potrzebują intrygujących fotografii. Projektantka może przygotować też swój look book, a pracownik agencji reklamowej może bez problemu pokazać się mniej oficjalnie. Zdecydowanie, jeśli zależy nam na dobrym wrażeniu, pochwalić się zdjęciem i skierować na siebie uwagę – dobrze umówić się z profesjonalistą na niedużą sesję. Najlepsza wizja profesjonalisty może pomóc w znalezieniu pracy.

You may also like...