Jaka jest rola dobrych emocji w relacjach ze swoimi klientami.

W czasach zażartej konkurencji pomiędzy przedsiębiorstwami o zwiększenie udziału w sektorze danych usług lub towarów, jednym z czynników warunkujących nie tylko dobrą kondycję firmy, lecz czasami nawet jej przeżycie wśród konkurencji, jest dobra jakość obsługi klienta.

Dotyczy to zarówno relacji biznesowych pomiędzy kontrahentami, jak również poziomu obsługi klienta indywidualnego, z którym relacje są znikome, czasem nawet tylko jednokrotne. Nie zmienia to faktu, że również i taki kontrahent musi być należycie obsłużony, gdyż w dużej mierze może się on przyczynić do rozprzestrzeniania się korzystnej bądź złej opinii o przedsiębiorstwie.

Jeśli masz zamiar rozszerzyć swą znajomość rzeczy z wybrany temat, to zachęcam do mojej witryny. Wystarczy kliknąć w moje łącze (https://kamea.pl/) i już.

A skuteczność oddziaływania popularnie nazwanego marketingu szeptanego, polegającego właśnie na bezpośrednich wymianach informacji pomiędzy potencjalnymi klientami, jest dziś nie do przecenienia.

call-center

Prowadzone często przez przedsiębiorstwo badania marketingowe mają na celu potwierdzić lub weryfikować trafność obranej strategii przedsiębiorstwa i obejmują badanie produktu bądź usługi, badanie rynku w tym zwłaszcza najbliższej konkurencji a także badanie wybranych rodzajów promocji. Wciąż niewiele przedsiębiorstw pochyla się nad tym, jak ich relacje z klientami wpływają na wizerunek, a w następnej kolejności na sprzedaż i w dalszej perspektywie na ogólną kondycję firmy. To bardzo duże zaniedbanie, gdyż większość przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku działa właśnie w oparciu o potrzeby klientów indywidualnych.

Zatem badanie satysfakcji klientów powinno być jednym z głównych pomiarów prowadzonych regularnie, jako recepta na wykreowanie odpowiedniej polityki nie tylko w zakresie jakości i wachlarza produktów, lecz głównie pod kątem relacji na linii klient i firma. Badania te umożliwiają przede wszystkim dostosowanie działań do preferencji klientów. W dzisiejszym modelu biznesowym, w którym nadzwyczaj trudno jest konkurować na płaszczyźnie produktowej, trzeba dokładać wszelkich starań, by kluczową wartością dodaną wyróżniającą firmę od innych były dobre emocje kojarzone z obsługą klienta.

You may also like...