Jaką metodą wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są wręcz konieczne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Posiadają one na celu nie wyłącznie modny wygląd i interesującą stylizację, ale też osłonę naszych oczu przed niesłychanie szkodliwym promieniowaniem UV. Szkodliwe promienie słoneczne mogą przyczyniać się do wielu sporych chorób oczu, wskutek tego nie powinniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, szczególnie w silne słońce.

Wskazane jest wybierać markowe okulary, takie jak na przykład (proponowane okulary persol). Te sprzedawane w marketach czy na bazarach w wielu przypadkach nie zapewniają odpowiedniej obrony przed słońcem, wręcz przeciwnie.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, które są jedynie przyciemniane, natomiast nie mają dobrego filtra przeciwsłonecznego zdołają nam jedynie zaszkodzić. Z jakiej przyczyny? Gdyż nasze źrenice, w trakcie słonecznych dni, oczywiście się zwężają, dzięki czemu wpada do nich znacznie mniej złego promieniowania. Przyciemnione okulary powodują, że źrenice są rozszerzone co naraża je na sporo większe promieniowanie. Dlatego właśnie wypada wybierać markowe okulary od wyróżnianych producentów, które nabędziemy również w salonach optycznych. Warto wybrać na przykład (przeciwsłoneczne okulary versace).

Okulary słoneczne to też znakomity dodatek do letniej stylizacji. Typów i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest niezmiernie wiele, jednakże nie każdy rodzaj będzie pasował do naszej twarzy. Wobec tego nim kupimy jakieś okulary, na przykład (okulary przeciwsłoneczne firmy vogue), powinniśmy najpierw je przymierzyć, wobec tego nie zawsze wskazane jest decydować się na zakup okularów w Internecie. To, iż dany typ okularów ładnie pasuje do innej osoby, nie oznacza, iż u nas będzie przedstawiał się tak samo prawidłowo.

Kupując okulary, zwróćmy okazałą uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, odcień czy oprawki. Każdy szczegół zdoła mieć znaczące znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co w dzisiejszych czasach jest modne, lecz wybierajmy okulary, w których będziemy wyglądać i czuć się porządnie.

You may also like...