Jaką odzież lepiej jest nabyć: rodzimych producentów czy importowaną z Chin ?

Producenci odzieży nie lenią się. Konkurencja na rynku jest dość duża, więc rywalizują pomiędzy sobą o nabywców. Każda zmiana pory roku jest okazją do przedstawienia nowych kolekcji. Każdorazowo metoda handlu i produkcji wygląda podobnie: producent wypuszcza partię towaru, potem przejmuje ją hurtownia, następnie handlowcy detaliczni i w reszcie trafia do rąk klientów. Jest w czym przebierać. Ponadto od kilkunastu lat można zauważyć przypływ ubrań z Zachodu i Wschodu. Klienci stają naprawdę przed niełatwym wyborem. Czy jednak lepiejj jest wybrać polskich wytwórców, czy korzystniej jest sięgnąć po producentów z Chin?

ubrania

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden i drugi wybór ma zalety i wady. Odzież używana (polecana witryna), czy nowa z Państwa Środka, może bez wątpienia kusić bardzo niską ceną. Dla wielu Polaków jest to ważny atut. Wynika on z faktu, że w Chinach mniej się płaci pracownikom, co pomniejsza koszty wyprodukowania takiej odzieży. Z drugiej strony przyczyną niskich cen jest po prostu słabość materiału, z którego została wykonana odzież. W niektórych przypadkach jest to nawet materiał zagrażający zdrowiu człowieka. Wynika to z tego, że czasem importerzy popełniają podstawowy błąd i w negocjacjach zbyt mocno wymuszają niską cenę produktu. Takie zbijanie ceny chińscy biznesmeni odbierają jako przyzwolenie na wykorzystywanie niskiej jakości komponentów czy także szkodliwych.

Polscy przedsiębiorcy robią bez wątpienia solidne produkty. Polskich wytwórców towary odzieżowe nie są w istocie tak mocno rozpoznawane jak konkurencji z Zachodu, lecz wykonanie odzieży jest na porównywalnym poziomie –

Kupno ubrań rodzimych wytwórców jest gwarancją nabycia produktu zrobionego z wysokiej jakości materiałów. W naszym kraju produkcja odzieży – odzież outlet jest poddane licznym inspekcjom, których może nie być w Chinach, które nie są krajem należącym do Unii Europejskiej. Cena naszych produktów niewątpliwie jest wyższa niż produktów z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego producenta lepiej wybrać. Niektórzy wolą niską cenę, inni dobrą jakość. Wybierając niską cenę należy niewątpliwie zachować czujność.

You may also like...