Jaką odzież przygotować do pracy, a jaką na podarunek świąteczny?

Zaopatrzenie się w odzież ochronną umożliwia osobie, która działa w warunkach mogących spowodować zagrożenie, na skuteczne wykonywanie swoich obowiązków. Przede wszystkim jednak, daje ochronę. Warto zauważyć że do tego rodzaju ubrań nie zaliczamy produktów, które jedynie zastępują odzież osobistą

Plac budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
. Wówczas jest to tzw. odzież robocza, która daje osłonę przed zabrudzeniem, oraz zapobiega przedwczesnym uszkodzeniom odzieży prywatnej. Do odzieży roboczej zaliczymy np. koszule flanelowe oraz bluzki, uszyte z przyjemnych dla skóry materiałów, wspaniale pełniące swe zadanie w okresie zimowym, jako dodatkowa warstwa zabezpieczająca organizm przed wychłodzeniem. Odzież roboczą stosuje się także w miejscach gdzie obowiązuje wyjątkowa czystość produktów. Dodatkowo, do odzieży roboczej zaliczane są również ubrania jednorazowe.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej strój mikołaja dla dorosłych na prezentowany wątek – informacje okażą się na pewno niesamowicie wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Ubrania to również doskonały materiał na prezent na święta: zobacz.

Kiedy mamy do czynienia z odzieżą ochronną? W przypadku, gdy ubranie zastępuje bądź zabezpiecza odzież osobistą oraz chroni pracownika przed jednym bądź wieloma zagrożeniami. Każdy element odzieży ochronnej

Robotnik

Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com

roboczej powinien być solidny i zapewniać noszącemu go pracownikowi bezpieczeństwo. ma to istotne znaczenie w przypadku osób pracujących ”w towarzystwie” niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, par, cieczy czy drobnych cząstek stałych. Kupując odpowiednią odzież ochronną w takich sytuacjach, trzeba wziąć pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj i intensywność działania.

Obowiązkowo musimy także zadbać o dłonie, a to jak grube i trwałe powinny być rękawice ma związek ze specyfiką powierzonych zadań. Rękawice antywibracyjne przeznaczone są do ochrony przed drganiami mechanicznymi, pojawiającymi się w wyniku obsługiwania urządzeń. Przeciwdziałają chorobie zwanej „zespołem wibracyjnym”, na którą narażone są osoby pracujące przy obsłudze np. pilarki.

Rękawice antyprzecięciowe z kolei, to idealna ochrona przed urazami. Dają najwyższy poziom zabezpieczenia przed skaleczeniem oraz izolację termiczną dłoni. Za sprawą ich przeciwpoślizgowego wykończenia, chwyt jest pewny i zdecydowany.

You may also like...