Jaka powinna być moda? Jak się ubierać? Czy są jakieś określone normy odnoszące się do mody?

Moda to sprawa osobista, a jednakowoż tak bardzo powszechną. Każdy z nas może posiadać styl, celebrować go, ale jednocześnie powinna zwracać uwagę na świat zewnętrzny, bo nie da się bez niego działać, właśnie również w dziedzinie mody. Dlaczego tak jest? To jest logiczne i jest dosyć zbliżone do tematyki zachowania – nie postępujemy tak, by zbytnio zszokować pozostałych swoim zachowaniem, więc chcemy zachować pozory. Z modą jest podobnie, nie oznacza to jednakże, że nie możemy nie respektować tych zasad.

teczka

Autor: David Krieger
Źródło: http://www.flickr.com
W modzie łamanie zasad jest jednakże pożądane, bo dzięki temu możemy obalić określone stereotypy i odnaleźć coś całkowicie zaskakującego, co może zagwarantować same pozytywy. Wielu kreatorów mody (i nie tylko zresztą) tak właśnie zaskakuje, czasem szokując, lecz z pewnością można dzięki temu zostać zapamiętanym. Projektanci mody jednakowoż często tworzą modę dla ludzi dość zamożnych lub taką, jaka pasuje jedynie na sprawdź nawybieg. Te wszystkie wyrafinowane i oryginalne kreacje może i są wybitne oraz wyjątkowe, jednak nie pasują do normalnego życia.

hurtownia torebek skórzanych
Nawet nie chodzi o zwrócenie na siebie uwagi (chociaż to także jest ważne), takie kreacje są tak naprawdę bardzo niewygodne. Jeśli więc mówimy o modzie, to z pewnością każdy z nas lubi eksperymentować, ale w ostatecznym rozrachunku dobieramy bardziej sprawdzone, lecz za to solidne części garderoby, na przykład torby skórzane czy aktówki damskie – czytaj więcej. Tego typu części garderoby są obowiązkowe i noszone od bardzo dawna. Nie ma co się dziwić, są najzwyczajniej bardzo potrzebne i w cenach na tyle odpowiednich, iż bardzo dużo osób jest w stanie sobie na to pozwolić.

Wiele sklepów zapewnia takie przedmioty po konkurencyjnych cenach, bo zaopatrują się w dobrych miejscach, jak hurtownia torebek skórzanych. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ekstrawagancje z wyważeniem, to właściwie najlepszy sposób, jeżeli pragniemy połączyć te dwie siły. Jak umiemy to robić kreatywnie, to bardzo prawdopodobne, że uda nam się najlepiej wyglądać, nasze stroje będą bardzo ciekawe i chwalone przez innych. Nasze podejście do kwestii mody więc będzie nagradzane podwójnie – będziemy się najlepiej czuć w naszej kreacji, a inne osoby nas docenią.

You may also like...