Jaka występuje różnica między kantorami – tradycyjnym a tymi online?

Kantory to placówki, w których potencjalni klienci mogą wymienić gotówkę na dowolny, potrzebny im w danym czasie środek płatniczy. Dzisiaj każdy interesant ma szansę wyboru pomiędzy kantorem stacjonarnym a kantorem online. Co je różni?

kantor w centrum handlowym

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest fakt, że do kantoru tradycyjnego idziemy osobiście. Interesant nie musi się obawiać, że pieniądze, które chce zamienić, nagle się rozpłyną – gotówka wymieniana jest w bezpieczny sposób. Dodatkowo kantor stacjonarny jest niezwykle łatwo dostępny. W większych miastach można znaleźć co najmniej kilkanaście kantorów. Jeśli chcemy je szybko znaleźć, trzeba wpisać w Google właściwe hasło, np. „kantor Wrocław”. Kantory mijamy w drodze do pracy, na spacerze i podczas zakupów. Musimy jedynie udać się do jednego z nich i zrealizować potrzebną transakcję. Jeżeli kilka kantorów mieści się niedaleko siebie, można zweryfikować, jaki jest aktualnie np. kurs euro w kantorze, by wybrać najbardziej korzystną opcję. Wahania nie powinny być znaczne. Kursy walut widnieją na tablicach z kursami.

Jeżeli myślisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, sprawdź na portalu (https://www.kanownik.pl/798,Zabudowy.html) podobne informacje – z pewnością także będą dla Ciebie interesujące.

Trzeba wspomnieć, że w kantorach stacjonarnych powinniśmy mieć na uwadze spread w wysokości ok. kilku procent . Jeśli chcemy wymienić większą gotówkę, możemy liczyć na lepszy kurs.

Nie są przy tym konieczne żadne formalności. Jeśli zaś chodzi o kantory internetowe, ludzie czasem boją się dokonywać w nich wymiany, gdyz nie ufają metodom ich działania i martwią się utratą swoich środków. Jednak powoli się to zmienia, nade wszystko z tej racji, że spread jest tutaj o wiele niższy aniżeli w przypadku kantorów stacjonarnych. Klienci mogą odczuć różnicę szczególnie, jeśli zamieniają większe kwoty. Drugą nieodzowną zaletą kantorów internetowych jest wygoda transakcji. Interesanci chcący zrealizować transakcję nie muszą wychodzić z domu, zaś cała operacja odbywa się za pomocą kilku kliknięć na właściwej stronie internetowej. Oprócz tego kantory online są otwarte 7 dni w tygodniu przez 24/h. Należy jednak wspomnieć, że niekiedy konieczne jest posiadanie konta walutowego.Znając różnice między kantorami tradycyjnymi a kantorami online łatwiej będzie nam podjąć decyzję, którą wersję wybrać. Najistotniejsze to zrealizować dogodną transakcję i w szybki sposób zamienić gotówkę na pożądaną walutę.

You may also like...