Jaki powinien być plac zabaw do ogrodu?

Mając dom z urokliwym ogrodem możemy sobie pozwolić na plac zabaw, na którym nasze pociechy będą radośnie spędzać czas. Dzięki niemu rozładują całą energię, skacząc, harcując i wspinając się po drabinach, oszczędzając dokładnie posadzone grządki. Zanim jednak rozpoczniemy go aranżować, powinniśmy przemyśleć, jak ma wyglądać i co ma się w nim znajdować, aby dzieci były z niego faktycznie zadowolone.

plac zabaw

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, plac zabaw do ogrodu powinien być bezpieczny. Nie mogą być porozrzucane naokoło inne przedmioty ani stać ostre sprzęty. Teren może mieścić się w cieniu, tak, by dzieci nie były narażone na ostre słońce. Ponadto trzeba zwrócić uwagę, by plac zabaw był widoczny z okien domu, np. z kuchni, w której przyrządzając jedzenie będziemy mogli zwrócić uwagę na szalejące dzieciaki. Dzięki temu w mig zareagujemy na każdą ewentualność, m.in. na siniak na głowie, który może się przytrafić nawet bardzo przezornemu kilkulatkowi.

Istotną kwestią jest same podłoże. Jeśli nie mamy w planach żadnych sprzętów przeznaczonych do zabaw ruchowych, a jedynie huśtawkę bądź piaskownicę, sama trawa będzie odpowiednia. W przypadku jednak, kiedy chcielibyśmy zainwestować w drabinki lub inne tego rodzaju atrakcje, znacznie bardziej stosowna będzie nawierzchnia amortyzująca upadki. Dzięki temu nawet przewrócenie się i rozbicie kolana nie będzie aż tak bolało (poznaj dodatkowe informacje).

Myśląc o wyposażeniu placu zabaw – musimy pamiętać, aby każdy z zakupionych elementów znajdował się w należytej odległości od następnego.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło płyta hips a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Dzieciaki muszą mieć gdzie swobodnie biegać oraz nie mogą być narażone na urazy z racji np. wystających części. Warto jest również zwrócić uwagę na samo tworzywo, z którego zrobiony jest plac zabaw do ogrodu.

Przejdź do wpisu, który jest pod tym linkiem oraz czytaj też na ów temat, który najwidoczniej Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Drewno rewelacyjnie harmonizuje z ogrodowym krajobrazem, a do tego drewniane elementy mogą być łączone z różnymi drabinkami czy linami. Jeśli jednak nasza pociecha nie ukończyła jeszcze 3-go roku życia, lepiej sprawdzą się atrakcje z plastiku. Trzeba pamiętać o dopasowaniu sprzętów do wieku dziecka, aby nie zrobiło sobie krzywdy.

Wybranie placu zabaw będzie łatwym zadaniem, jeśli zastosujemy się do zaprezentowanych wskazówek. Plac zabaw do ogrodu świetnie sprawdzi się nie tylko latem, ale też na wiosnę oraz na jesień, gdy pogoda jest także sprzyjająca do zabaw na dworze (sprawdź na stronie).

You may also like...