obuwie ślubne
Ślub to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu każdej zakochanej pary. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwają czasami nawet ponad rok, a przyszła panna młoda bardzo dba o to, by prezentować się bajecznie. Odpowiednia suknia ślubna, welon i inne dodatki są bardzo ważne, lecz jednym z podstawowych elementów stroju są buty ślubne.

Buty ślubne – kilka rad

Ślub to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu każdej zakochanej pary. Przygotowania do tego szczególnego wydarzenia trwają czasami nawet ponad rok, a przyszła panna młoda zwraca szczególną uwagę na to, aby wyglądać zniewalająco pięknie. Strojna suknia ślubna, biżuteria i pozostałe elementy są bardzo ważne, ale jednym z kluczowych elementów stroju są buty ślubne.

buty ze skóry
Autor: кофе
Źródło: http://www.flickr.com
Często kobiety, wybierając obuwie do ślubu, kierują się w największym stopniu swoimi upodobaniami oraz modą. Dobierając buty ślubne należy jednak patrzeć przede wszystkim na wygodę noszenia. Miejmy na uwadze, że w dniu ceremonii ślubnej jesteśmy w ruchu prawie non stop. Buty muszą umożliwiać nam ciągłe przemieszczanie się, chodzenie, stanie, jak również tańczenie. Ubranie sztywnych pantofli ze sztucznych materiałów na niebotycznie wysokich obcasach przyczyni się do tego, że już po paru godzinach panna młoda będzie sfrustrowana i zmęczona. Słusznym wyborem będą czółenka damskie skórzane, które są nie tylko wyjątkowo wygodne, lecz także szalenie gustowne.

Aktualna moda ślubna dopuszcza, że nawet przy tradycyjnej, białej sukni ślubnej, nie trzeba decydować się na typowe obuwie do ślubu – buty do ślubu. Coraz częściej rezygnujemy z jasnych, materiałowych pantofelków na rzecz butów wszechstronnych, które będzie można nosić częściej niż raz w życiu. To sprawia, że jesteśmy w stanie zapłacić za buty ślubne większą sumę, niż dawniej. Chociaż czółenka damskie skórzane to zakup dość kosztowny, mamy pewność, iż stworzone ze skóry naturalnej, porządne obuwie, posłuży nam przez wiele lat. Możemy zdecydować się na buty w kolorze dyskretnym, nie rzucającym się w oczy, jak beż, czy écru, albo możemy trochę zaskakiwać i zdecydować się na obuwie w soczystym kolorze, które będzie korespondować z barwą innych dodatków.

wedding shoes
Autor: Lynn B
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze panny młode ochoczo wybierają buty błękitne, różowe, złote, a nawet bordowe. Nie zapominajmy, że buty do ślubu powinno się wybrać odpowiednio wcześnie, gdyż będą potrzebne przy przymiarkach sukni – do wysokości obcasów dopasowuje się długość kreacji. Dobrze jest też pochodzić trochę w butach przed ślubem, choćby po domu, by przyzwyczaić nogę do kształtu obuwia i zapobiec pojawieniu się w dniu ślubu kłopotliwych otarć.