Jakie elementy zazwyczaj ulegają uszkodzeniu we francuskich autach?

Po naszych drogach co roku jeździ coraz więcej francuskich samochodów.
Chociaż pojazdy pochodzące z Francji nie wszystkie słyną z bezawaryjności są u nas popularne.

Polscy kierowy cenią francuskie marki samochodów za bogate wyposażenie, przyjemne wnętrza, spory komfort jazdy. Bardzo ważna jest także ciekawa aranżacja i niezwykle duży poziom bezpieczeństwa. Podobnie jak pojazdy pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów uchodzą za samochody twarde i dość wytrzymałe. Francuskie w opinii wielu ich posiadaczy są miękkie. Ich zawieszenie okazywało się nie właściwe na polskie jezdnie – czytaj to. Dzisiaj producenci tych samochodów poszli po rozum do głowy i dokonali sporo zmian w pojazdach na drogi Europy wschodniej. Wciąż jeszcze po polskich drogach jeździ sporo kilkuletnich samochodów.
podróż

Źródło: pixabay.com
Naprawa tylnej belki to niemalże konieczność dla dużej ilości posiadaczy francuskich samochodów. Peugeot nie jest tu wyjątkiem. Znamienne oznaki problemów z zawieszeniem które spotykamy we francuskich samochodach to wyczuwalne obniżenie poziomu sterowności samochodu, bardziej wrażliwe reakcje na ruchy kierownicą czy wreszcie dziwne dźwięki słyszalne z okolic tejże tylnej belki. Czym jest więc tylna belka? Takie rozwiązanie stosowane jest powszechnie we francuskiej motoryzacji. Dzięki wykorzystaniu w niej płaskiej budowy możliwe jest tworzenie bardziej przestronnego, płaskiego, prostego bagażnika. Kluczowym skutkiem jest też jazda w warunkach zmniejszonej przyczepności.

Porównaj –

Na pierwszy rzut oka kłopot pod tytułem tylna belka peugeot partner, to wydatek sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Bez trudu odnajdziemy jednak warsztat, który w profesjonalny sposób wykona jej regenerację.

You may also like...