Jakie kwiaty zakupić na cmentarz? Sprawdź, aby pięknie ozdobić grób

Święto Zmarłych to smutny, lecz wyjątkowy dzień w roku. Wspominamy naszych najbliższych, których już nie ma wśród nas. To chwile, które każdy z nas przechodzi inaczej, ale większość wybiera się iść na cmentarz, aby zapalić znicze oraz ustawić kwiaty, czcząc przy tym pamięć ukochanych, zmarłych osób. Niejeden z nas zastanawia się, jakie kwiaty wybrać, aby przez długi czas dekorowały grób. Do w szczególności powszechnych zalicza się chryzantema wielokwiatowa. Z reguły zakupujemy ją w donicach, decydując się na ulubiony kolor bądź typ chryzantem, pojawia się ich albowiem w każdym roku coraz więcej.

nagrobek
Chryzantema nie tylko ładnie się prezentuje, ale także jest kwiatem niezwykle wytrzymałym na mróz, o jaki w listopadzie nie jest trudno – sadzonki chryzantem. Do tego donica z chryzantemami raczej nie powinna się przewrócić nawet na silniejszym wietrze. Jest stabilna i starczy ustawić jedną taką donicę, aby upiększyć cały grób. Ludzie coraz chętniej decydują się także na róże. Jednakże są to kwiaty, które wytrzymają góra parę dni, a kiedy pogoda nie dopisuje, mogą brzydko wyglądać już na drugi dzień.

Dlatego, jeśli obowiązkowo chcemy przybrać mogiłę różami, zanieśmy je już w dniu Święta Zmarłych, aby spokojnie dotrwały wieczora. Jeśli grób nie jest całkowicie przykryty płytą, możemy pomyśleć o zasadzeniu astrów. Są niezrównanie wdzięczne oraz kwitną przez długi okres czasu, dlatego będą cieszyć nasze oczy za każdym razem, kiedy wybierzemy się na cmentarz. Można także pomyśleć o sztucznych kwiatkach. Choć nie prezentują się tak, jak żywe, to zdecydowanie przewyższają je swoją trwałością.

chryzantema wielokwiatowa

Autor: Dorcia
Mogą nawet przetrzymać do kolejnego Święta Zmarłych, jeśli nie zbledną od słońca. Takie kwiaty jak najbardziej również należy wymieniać, lecz będzie to mogło być wykonywane odrobinę rzadziej. Jeśli rzadko przychodzimy na grób, będzie to najlepszy wybór – chryzantemy wielkokwiatowe w ofercie. Dzięki strojeniu grobów kwiatami, miejsce spoczynku wygląda na zadbane. Nie zapominajmy jednakże, aby najpierw oczyścić płytę, szczególnie jeśli pewien czas nie byliśmy na cmentarzu. Na pewno pojawiły się na niej chociażby liście, które trzeba zmieść, nim ustawimy na grobie donicę z chryzantemami bądź z innymi kupionymi przez nas kwiatami.

You may also like...